neděle 15. prosince 2019 Radana

Brno zvažuje stavbu mostu, který propojí Kociánku s Lesnou

Brno zvažuje propojení lokality Kociánka s Lesnou výstavbou mostu. Novinářům to řekl radní Brna pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS). Na Kociánce se hodně staví a město tam chce rozvíjet sociální služby, ale vede tam pouze jedna komunikace. Náklady na most by se odhadem mohly pohybovat kolem 30 milionů korun.

Radní schválili zpracování projektového záměru na vytvoření mostu. Směřoval by z Kociánky do Okružní ulice na Lesné. „V celé lokalitě je masivní výstavba nejen soukromými developery, ale záměr rozvíjet tam sociální služby má i město Brno," uvedl Kratochvíl.

V místě je například centrum Kociánka, které pomáhá handicapovaným dětem i dospělým. Vzniknout by tam mohl i první dětský hospic v České republice, který plánuje postavit organizace Dům pro Julii. Samotné město chce v oblasti stavět domov pro seniory, domov s pečovatelskou službou, ale také bytové domy.

Podle Kratochvíla vede do oblasti jediná komunikace. „Pro další rozvoj je to nedostačující. Hledáme proto variantu, která umožní komfortnější dopravu v lokalitě. Chceme předejít tomu, že vznikne výstavba, ale pak se budou lidé obracet na město, že tam nemají kudy vjet," dodal Kratochvíl.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky most, kociánka, lesná, stavba

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.