pondělí 1. června 2020 Laura

Brno zrekonstruovalo čtyři byty, poslouží lidem v krizi

Čtyři byty zrekonstruovalo za sedm milionů město Brno. Sloužit budou pro krizové bydlení lidem v těžké životní situaci. Smlouva bude na 30 dnů, ve výjimečném případě se může prodloužit o dalších 30 dní. V tiskové zprávě to uvedl náměstek primátorky Oliver Pospíšil (ČSSD). Platba bude 50 korun na den za dospělého.

Byty se nacházejí v domě ve Francouzské ulici. "Jsou to byty od 1+kk až po 2+1. Mají základní vybavení včetně nábytku, lednice nebo pračky a budou sloužit ke krátkodobému ubytování," uvedl Pospíšil.

Pomoc se bude týkat lidí různého spektra. "Mohou to být oběti živelných událostí, domácího násilí, lidé zneužívaní a týraní, ale také rodiče kvůli zajištění kontaktu s dětmi a podobně," vyjmenoval Pospíšil. Byty ale mohou využít jen lidé s trvalým pobytem v Brně.

O obsazení bude rozhodovat odbor sociální péče brněnského magistrátu. Po dobu ubytování v krizovém bydlení budou klienti spolupracovat se sociálními pracovníky magistrátu i dalšími institucemi tak, aby svou situaci co nejrychleji vyřešili. Za den uživatel zaplatí 50 korun. Lze zaplatit i 100 korun na den za dva a více dospělých uživatelů. Nezletilí se nezapočítávají.

Brno vlastní skoro 30.000 bytů. Většinu ale mají ve správě městské části, kterých je 29. Více než 50 bytů je startovacích pro mladé rodiny. Sociálních bytů je kolem 200.

 

Autoři | Foto MMB

Štítky ČR, správa, byty, stavby, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.