neděle 12. července 2020 Bořek

Na výstavišti dnes začal Animal Tech. Proti veletrhu protestovali ochránci zvířat

Na brněnském výstavišti dnes začal veletrh Animal Tech, jež se koná zároveň s Národní výstavou hospodářských zvířat a Národní výstavou myslivosti. Hlavním tématem veletrhu je chovatelství, genetika, veterinární lékařství, technologie a zemědělská technika pro živočišnou výrobu. Proti konání veletrhu dnes ráno protestovali lidé z několika ekologických hnutí.

Zvíře není zboží, tvrdí aktivisté

Prot konání výstavu a veletrhu se postavilo hned pět ekologických hnutí. Pod hlavičkou akce Zvíře není zboží se prganizace chystají uspořádat sérií happeningů, čímž chtějí vyjádřit nesouhlas s konáním výstavy reprezentující současnou podobu živočišného průmyslu, který dle jejich názoru nebere ohledy na práva a potřeby hospodářských zvířat a vnímá je pouze jako komoditu

„Výstava hospodářských zvířat reprezentuje intenzivní zemědělství, které nebere ohled na potřeby zvířat a jejich životní podmínky. To se týká zejména u nás nejrozšířenějších klecových velkochovů. Je nejvyšší čas změnit podmínky, v nichž jsou hospodářská zvířata nucená žít, a od klecových chovů definitivně upustit,” prohlásila Barbora Kosinová z NESEHNUTÍ.

K protestu se přidali také lidé z organizací Anonymous for the Voiceless Brno, Kolektivu pro zvířata, Extinction Rebellion Brno a OBRAZ – Obránci zvířat.  „Ve 21. století je čas přestat vnímat zvířata jako komodity. Jsou to živé bytosti s vlastními zájmy, které bychom měli jako moderní společnost v maximální možné míře respektovat,“ dodal Lukáš Novosad z Obránců zvířat.

Veletrh zaměřený na chovatelství a agrokulturu potrvá do středy 15. května. Během neděle vystoupil na výstavišti také premiér Andrej Babiš (ANO), ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) a ministryně financí Alena Schillerová (ANO).

Foto ilustrační foto, BVV

Štítky animal tech, veletrh, brno

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.