pondělí 27. ledna 2020 Ingrid

Na dnešní pochod příznivců krajní pravice budou v Brně dohlížet stovky policistů

Ulicemi Brna budou dnes pochodovat stovky příznivců krajní pravice s pochodněmi. Na jejich akci bude reagovat řada lidí v rámci události Kdo si hraje, nehajluje. Brno tak čeká velmi krušný 1. máj, na bezpečnost v ulicích proto dohlédnou stovky lidí.

Krajní pravice bude pochodovat ze Zelňáku na Mendl

Příznivci Národní a sociální fronty vyjdou v 19 hodin ze Zelného trhu. Podle dřívějších informací plánují pochodovat se zapálenými loučemi.  Průvod půjde po trase Orlí – Masarykova – Nádražní – Hybešova – Václavská – Křížová – Mendlovo náměstí.

O něco dříve se vydá pochod jejich názorových odpůrců na trasu směrem z Dominikánského náměstí ulicí Dominikánskou na Šilingrovo náměstí a odtud Husovou ulicí k Nádražní.

Jihomoravští policisté připravují rozsáhlé bezpečnostní opatření. Na veřejný pořádek budou dohlížet stovky policistů. Vedle speciální pořádkové jednotky budou v akci i jezdci na koních, psovodi se služebními psy, dopravní policisté, cizinečtí policisté a další. Nezastupitelnou roli při těchto akcích mají také policisté z Antikonfliktního týmu. Nasazeni budou i kriminalisté v civilním oděvu.

„Všem účastníkům shromážděním doporučujeme, aby dbali pokynů organizátorů a v případě nutnosti zákroku (pokud nebude shromáždění probíhat bez narušení zákona) i zasahujících policistů," vyzval policejní mluvčí Pavel Šváb. 

Podle něj by lidé udělali lépe, kdyby se dnes exponovaným místům vyhnuli. „Pokud nebude zbytí, měli by se rovněž držet striktně pokynů policistů a zdržet se protiprávního jednání," uzavřel Šváb.

Foto Tomáš Hrivňák

Štítky pochod, krajní pravice, brno, kdo si hraje nehajluje

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.