pondělí 13. července 2020 Markéta

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat poslední zóna Nové Zbrojovky? Investor představil návrhy

Developerská společnost CPI představila návrhy na podobu poslední zónu obřího projektu Nové Zbrojovky. Komplex budov vznikne na místě starých zbrojováckých závodů. CPI spouští i hlasování, které ukáže, jakému využití a podobě by dali Brňané přednost. Na vlastní oči si veřejnost mohla aktuální podobu areálu prohlédnout v rámci akce Open House Brno 2019.

Na území bývalé Zbrojovky vzniká nová čtvrť o rozloze dvaadvaceti hektarů. Při plánování její budoucí podoby byl areál rozdělen do šesti zón, jejichž využití i podoba se veřejnosti v posledních měsících postupně odhalovaly. „Architekti vytvořili opravdu krásné návrhy plné skvělých nápadů. Velmi přínosné jsou pro nás i podněty od veřejnosti," prohlásil ředitel CPI Property Group Zdeněk Havelka.

„Od začátku se nám líbila představa, že bychom k výsledné podobě Nové Zbrojovky došli na základě společné diskuze s odborníky, městem a veřejností. Je skvělé, že se daří podněty všech stran získávat," dodal. Hlasovat lze na stránkách projektu.

V poslední zóně by měla vzniknout vyšší zástavba

Poslední zóna s číslem 3, jejíž ideové návrhy jsou nyní publikovány, se nachází na východní straně areálu. Jelikož je z jedné strany vymezená železniční tratí, předpokládá se zde vyšší hluková zátěž.

Z toho důvodu by v zóně 3 měla vzniknout vyšší zástavba administrativně-obchodně-výrobního charakteru, který hluk vhodně odstíní a přispěje tak ke zlepšení kvality celého území.

Architekti se proto zabývali zejména návrhem nových administrativních objektů, které splní požadavky na parkování a budou vhodně doplněny o plochy obchodu a služeb podél Nové Šámalovy.

Objekty by mohly vzniknout v kombinaci s lehkou výrobou s vysokým podílem kreativní práce (například IT technologie, 3D tisky apod.). Dalším úkolem architektů bylo také nalézt vhodné uspořádání v zóně 3 tak, aby se propojilo židenické nádraží s nově budovanou městskou čtvrtí Nové Zbrojovky. Navržením otevřeného a průchozího parteru v této zóně lze zajistit komfortní pěší průchod z Židenic přes území Nové Zbrojovky a dále přes řeku do Husovic.


Živá městská třída

AiD team a.s. si představují živou městskou třídu se sadovými úpravami a zelenými střechami pro sběr dešťové vody.


Komplex budov s novým náměstím

Arch.Design, s.r.o. navrhují komplex kancelářských budov a podlažních výrobních hal s novým náměstím.


Pestrý veřejný prostor s vyhlídkovou terasou.

TheBüro plánují administrativní zónu s pestrým veřejným prostorem a 360° vyhlídkovou terasou Z-baru.


Náměstí s jezírkem a zelení

Jakub Cigler architekti, a.s. si přejí vybudovat náměstí s retenčním jezírkem a zelení.


Město s bulvárem a parkem

CMC architects, a.s. navrhují kancelářské město s bulvárem a parkem


Z budovy a svitavský náhon

Madadors architects si představují administrativní budovy ve tvaru Z a obnovený Svitavský náhon

Foto CPI | Zdroj s použitím TZ

Štítky nová zbrojovka, hlasování, cpi, zbrojovka, areál

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.