sobota 14. prosince 2019 Lýdie

Tesco na Dornychu půjde k zemi. Na jeho místě vzniknou menší budovy i náměstí

Místo bývalého obchodního domu Tesco u hlavního nádraží v Brně vznikne několik menších budov a nový veřejný prostor. Novou podobu území představila společnost Crestyl, která předloni nemovitost od Teska koupila. Nové budovy mají sloužit kancelářím, bydlení, má zde být hotel, restaurace, obchody i služby V budoucnu má na severní straně zmizet hlavní nádraží.

„Již loni jsme avizovali, že nechceme dělat další obchodní centrum a kanceláře, že chceme stávající funkční využití staré budovy rozšířit o další prvky. Proto vytváříme volně přístupný veřejný prostor se všemi funkcemi, které k tomu patří," uvedl výkonný ředitel Simon Johnson.

Menších budov má být šest. „Nadále intenzivně pracujeme na architektonickém řešení. Věříme, že první vizualizace s konkrétní podobou lokality představíme ještě tento podzim," řekl Johnson.

Hlavním architektem je mezinárodní plánovací a architektonické studio MTDI vedené Markem Tryzybowiczem. Na projektu se podílí také lokální partner, jímž je brněnské studio Arch.Design.

Projekt zahrnuje celé území včetně parkoviště

Řešené území zahrnuje celou plochu budovy obchodního centra a přilehlé okolí směrem k železniční trati na severu a k budově železářství v Uhelné ulici na západě včetně parkoviště. I proto se v projektu počítá s parkováním v podzemí.

Budova dosud funguje jako Obchodní centrum Dornych. Veškeré plochy jsou podle společnosti Crestyl pronajaté. Tesco dvě třetiny plochy už opustilo.

Crestyl se aktivně věnuje rozvoji více než 15 lokalit po celé České republice s celkovou investiční hodnotou přesahující 1,2 miliardy eur (31 miliardy Kč).

Autoři | Foto CIJ Europe

Štítky Tesco, crestyl, investor, budovy, rekonstrukce, stavba, dornych

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.