středa 27. května 2020 Valdemar

Do brněnských ulic v březnu opět vyjede pivní šalina. Letos nabídne i hospodské kvízy

Brněnskými ulicemi bude opět křižovat oblíbená pivní tramvaj. Tzv. Šalina pub, tedy starobrněnská hospoda v tramvaji Dopravního podniku města Brna, začne od 6. bezna každou středu jezdit centrem Brna. Kromě obvyklých pravidelných jízd nabídne jednu novinku - pasažéři si mohou zahrát i dvouhodinový Pub kvíz, a to každou první středu v měsíci.

Jízdy pro širokou veřejnost Dopravní podnik města Brna a pivovar Starobrno ve spolupráci se SNIP & CO plánují od začátku března do konce června a od září do prosince, vždy každou středu. Pravidelné standardní jízdy nabídnou hodinové svezení centrem Brna s nástupem na náměstí Svobody vždy v 18:00, 19:00, 20:00 a 21:00 hodin.

Šalina pub - unikátní starobrněnská hospoda na kolejích začala v ulicích Brna poutat pozornost v roce 2013. Tehdy vznikla za tři měsíce přestavbou z běžné tramvaje přímo v ústředních dílnách DPMB. Na palubě se nachází skutečný výčep. Pasažéři mají k dispozici 38 míst k sezení a 17 míst ke stání. Kromě otevřených středečních jízd s veřejností slouží po celý rok k firemním akcím, ale i k soukromým oslavám, večírkům, rozlučkám se svobodou atd.

Každou první středu v měsíci si mohou zájemci během dvě hodiny trvající jízdy zahrát populární Pub kvízy s několika koly otázek. Celé týmy se budou přihlašovat prostřednictvím události na Facebooku vytvořené stránkou Šalina pub. Zkrátka ovšem nepřijdou ani jednotlivci – počítá se s tím, že se soutěžní družstva mohou vytvářet i přímo na místě. Veškeré termíny všech jízd zájemci najdou na www.salina-pub.cz a bližší informace pak na facebookové stránce Šalina pub.

„Jsem rád, že mohu s odstupem šesti let konstatovat, že nápad postavit pivní tramvaj Šalina pub a provozovat ji, nebyl špatný. Ukazuje se, že přetvářet nápady ve skutečnost je jediný způsob, jak přinést lidem něco nového, zábavného a svěžího,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Cena jízdného v Šalina pubu zůstává stejná jako v předchozích letech. Za 50 korun se jízdenky prodávají v kanceláři DPMB na Novobranské ulici nebo v infostánku na Joštově ulici, přímo u průvodčího před odjezdem stojí 60 korun. Dvouhodinové svezení s Pub kvízem tak vyjde na 100 a 120 korun. Konzumace piva není v ceně jízdného.

Foto DPMB | Zdroj s použitím TZ

Štítky šalina pub, pub kvíz, starobrno, šalina

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.