pondělí 28. září 2020 Václav

Developer chce poblíž kampusu ve Starém Lískovci postavit 700 nových bytů

Developerská skupina T.E se chystá stavět v Brně ve Starém Lískovci 700 bytů a prostory pro komerční využití. Koupila k tomu dva a půl hektaru půdy mezi ulicemi Jihlavská, Osová a Labská. Vzniknout by zde měly i plochy pro trávení volného čas. Firma by chtěla začít stavět za tři až čtyři roky a výstavba by měla trvat dva až tři roky. Plocha je součástí rozvojového území, kterému se říká Západní brána.

S pozemkem z jihu sousedí sídliště, ze severu za Jihlavskou ulicí kancelářský a komerční komplex, univerzitní kampus a fakultní nemocnice. Samotný pozemek je sevřený frekventovanými silnicemi. Z jedné strany je dálniční přivaděč, z další strany čtyřpruhová výpadovka a z další frekventovaná Osová ulice, po každé silnici projedou denně tisíce aut.

„Vzhledem k rozloze i umístění pozemků vidíme v tomto projektu velký potenciál stát se novou, živou částí města. Vedle výstavby bytů, jejichž nabídka je v Brně dlouhodobě nedostatečná, bychom zde proto rádi vybudovali i široké občanské zázemí s plochami zeleně a řadou dalších funkcí," uvedl partner skupiny T.E Petr Teplý.

Výstavbu podporuje i městský architekt

Výstavbu bytů v sousedství plánuje na svých pozemcích i město. „Iniciativu developera vítáme a podporujeme. Tato oblast má značný potenciál. Územím povede prodloužená tramvajová linka do univerzitního kampusu. I proto věříme, že se tato lokalita bude rychle rozvíjet a stane se výborným místem k životu," uvedl ředitel Kanceláře architekta města Brna Michal Sedláček.

Developer zatím uskutečnil menší projekty, než je tento, zatím převážně v Praze.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky starý lískovec, byty, výstavba, developer, kampus

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.