pondělí 27. ledna 2020 Ingrid

Během víkendu srazili řidiči dva chodce na přechodu. Policisté apelují na používání reflexních prvků

Se sníženou viditelností přichází v posledních dnech i vyšší počet nehod aut a chodců. Jen na Hodonínsku se během uplynulého víkendu staly dvě. Pokaždé přitom chodci přecházeli po označeném přechodu. Policisté v souvislosti s nehodami nabádají chodce k používání reflexních prvků.

V sobotu odpoledne srazil v Hodoníně v Měšťanské ulici řidič Škody Felicie chodce. Řidič jel od centra města a za drobného deště zřejmě přehlédl po přechodu pro chodce jdoucího muže, kterého nabral levou přední částí auta. Chodec spadl na silnici a utrpěl zranění, se kterým byl transportován do nemocnice. V nemocnici překvapivě skončil i řidič Felicie.

Druhá nehoda se stala v neděli před dvacátou hodinou opět v Hodoníně. V ulici Konečná u obchodního domu Kaufland jel řidič ve Fiatu a zřejmě přehlédl chodkyni přecházející po vyznačeném přechodu pro chodce. Do chodkyně autem narazil a žena utrpěla zranění, se kterým ji převezli na ošetření do nemocnice.

Obě nehody byly podle dechových zkoušek všech aktérů bez přítomnosti alkoholu a policisté se dále zabývají mírou zavinění jednotlivých účastníků.

Policisté však apelují na širokou veřejnost a zejména chodce, aby nepodceňovali svoji bezpečnost a používali reflexní prvky i v případech, kdy to nestanoví zákon – tedy i ve městech a obcích. „Výrazně tím zvýšíte svoji viditelnost při přecházení vozovky. Nespoléhejte na to, že vás musí řidič vždy vidět a stihne včas reagovat," vyzval policejní mluvčí Petr Zámečník.

Foto PČR

Štítky chodci, nehody, řidič, přechod

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.