pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

FOTO&VIDEO: Na okraji Brna vyrostlo ohromné kukuřičné bludiště

Venku má být hezky a vy vymýšlíte program s dětmi na odpoledne strávené na čerstvém vzduchu? Už nemusíte! Na okraji Brna kousek od brněnské zoo totiž vyrostlo obří kukuřičné bludiště. Navíc se díky němu děti dozví soustu věcí o přírodě a ekologii.

V USA, Německu nebo Velké Británii jde již o zažitou zábavu, v Česku je to však stále poměrná novinka. Bludiště v kukuřičném poli si však získává ohromnou řadu příznivců, především z řad rodičů.

Hravost, pohyb a vědomosti

Cílem bludiště je dostat děti  od mobilů a sociálních sítí na čerstvý vzduch a přimět je k pohybu. Kukuřičáci nabízí dobrodružství v přírodě, zkoušku orientačního smyslu, procvičování mozkových závitů a hlavně kopec srandy při hledání správné cesty ven.

Kukuřičné bludiště je určené pro všechny  věkové generace. Bloudění v kukuřičném poli, soutěž na čas nebo hádání tajenky se můžou líbit nejen dětem a dospívajícím, ale také dospělým s chutí zažít něco netradičního.

Hádanky a týmová spolupráce

Prozkoumávání bludiště prověří děti v orientaci a postřehu, ve schopnosti používat mapu a odhadovat vzdálenost, posílí schopnost týmové spolupráce, děti budou muset také řešit hádanky. V bludišti jsou navíc naučné tabule společnosti Ekokom, která návštěvníkům vysvětlí, jak správně třídit odpad včetně významu třídění.

Vstupné do bludiště se liší podle věku - děti a dospělí zaplatí od 60 do 80 korun, pro nejmenší je zdarma. Více informací najdete na webových stránkách projektu.

Štítky kukuřičné bludiště, brno, mniší hora, zoo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.