čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

TIPY NA VÍKEND: Sweet Dreams Fest, hokejové finále na Zelňáku, otevřený pivovar a plavba na Prýglu

Nadcházející dubnový víkend nám nabídne vše, co si můžeme přát - mlsání, intenzivní sportovní zážitek i skvělou příležitost pro milovníky piva. Své si najdou i rodinky s dětmi.

Víkend začne sladce! V sobotu se totiž na Svoboďáku koná Sweet Dream Fest. Milovníci sladkého si tak můžou připravit chuťové pohárky. V nabídce budou vafle, donuty, cupcakes nebo domácí marmelády. A pokud chcete ušetřit, můžete na facebooku soutěžit o vouchery na mlsání! 

Kometa to opět dokázala! Aktuální mistři hokejové ligy vstoupí v sobotu do prvního utkání za obhajobou mistrovského titulu. Živý přenos zápasu z Třince můžete s ostatními komeťáky sledovat a fandit na Zelňáku! Zápas začíná v 18:20.

Od sobotního rána slavnostně zahájí ve své základně u Prýglu brněnský dopravní podnik (DPMB) již 72. plavební sezónu . Cestující bude opět vozit po hladině šest lodí s názvy partnerských měst Brna. Plavidla mají elektrický pohon. „Loni naše lodě převezly více než 245 tisíc návštěvníků. Doufám, že v nové sezóně toto číslo opět navýšíme,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

V sobotu pořádá Turistické informační středisko akci Open House. Zájemci mohou navštívit zdarma 22 jinak běžně nepřístupných míst a budov. Například základnu profesionálních hasičů, industriální prostory Mosilany a Impact Hub, funkcionalistickou památku koupaliště v Zábrdovicích, věže pavilonu G a Biskupského gymnázia.

Dozvukem hlavní plesové sezóny bude sobotní Ples pro Fenix . Jediný ples pro vozíčkáře v Brně a nejspíš i největší ples svého druhu v ČR se koná ve Voroněži od devatenácti hodin. Program ozvláštní žonglérská světelná šou, taneční vystoupení Baletu Národního divadla Brno, ale i taneční vystoupení na vozíku nebo benefiční dražba. Kompletní výtěžek z plesu je určen na podporu činnosti organizace ParaCENTRUM Fenix. 

Hrad Veveří u Prýglu se v sobotu stane táborem pro 170 francouzských, rakouských i ruských vojáků z napoleonských dob, kteří v historických uniformách svedou bitvu o panské sídlo. V černé kuchyni kuchaři připraví jídlo pro vojáky podle receptů z 19. století. Vrcholem akce bude ve 14 hodin vojenská bitva.

Nadupanou sobotu pak doplní lákavá akce pro pivaře všeho druhu. Pivovar Moravia v Medlánkách totiž otevře své brány. Těšit se můžete na prohlídku pivovaru, vynikající speciálně uvařené pivečko a pochoutky z jehňátka.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky Tipy na víkend, hokej, Sweet Dream fest, plavební sezóna

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.