Počasí dnes20 °C, zítra23 °C
Sobota 25. května 2024  |  Svátek má Viola
Bez reklam

Policie stíhá bývalého manažera podniku Povodí Moravy

Policie stíhá bývalého investičního ředitele firmy Povodí Moravy a současného vedoucího technického oddělení brněnského magistrátu Ladislava Juříčka z porušování povinností při správě cizího majetku. Hrozí mu až pět let vězení za to, že údajně zadával na povodí zakázky, které nebyly nutné.

„Škoda se zatím odhaduje na tři miliony korun, ale podrobněji věc nelze komentovat,“ řekl dnes ČTK státní zástupce Michal Potomský. Jméno obviněného neuvedl.

K případu se ale vyjádřilo vedení magistrátu. Jeho tajemník Pavel Loutocký uvedl, že kvůli případu byly Juříčkovi omezeny pravomoci. Až do ukončení trestního řízení se nesmí podílet na připravovaných a realizovaných výběrových řízeních a také nesmí rozhodovat o nakládání s penězi a majetkem města.

Česká televize uvedla, že trestná činnost se stala v podniku Povodí Moravy v letech 2007 až 2009. Mluvčí podniku Gabriela Tomíčková k tomu dnes ČTK řekla, že policie na nesrovnalosti přišla sama s tím, že vše se stalo nikoli za současného, ale minulého vedení státního podniku.

Před soudem stál v minulosti i jiný jeho exmanažer - Cyril Kopřiva. Čelil obvinění, že v roce 2009 připravil Povodí Moravy o několik set tisíc korun, když uzavřel dvě nevýhodné zakázky na provzdušňování a sběr biomasy z Brněnské přehrady. Krajský soud v Brně jej ale později zprostil viny.

Zdroj: ČTK

Štítky Povodí Moravy, Ladislav Juříček, trestní stíhání, Povodí Moravy (státní podnik), policie, Česká televize, Krajský soud v Brně

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Policie stíhá bývalého manažera podniku Povodí Moravy  |  Politika  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.