středa 17. srpna 2022 Petra

Město prodalo bývalý kojenecký ústav za 65 milionů

Brněnský magistrát prodal budovu bývalého kojeneckého ústavu v ulici Hlinky společnosti Energocentrum MK za 65 milionů korun. Prodej schválili na svém zasedání zastupitelé.

O budovu ve špatném technickém stavu naproti brněnskému výstavišti měli zájem dva zájemci a oba složili kauci, jeden z nich však nakonec odstoupil. Podle náměstka primátora Olivera Pospíšila není zatím jasné, jak bude budova využitá.

„V podmínkách prodeje jsme si žádné využití nekladli, je to záležitost územního plánu, památkářů a příslušného řízení na stavebním úřadě,“ uvedl Pospíšil.

Podle územního plánu je místo určené jako takzvaná stabilizovaná zóna pro sociální péči. V budoucnu se ale může změnit na takzvanou smíšenou zónu, která umožňuje využití například pro občanskou vybavenost i pro bydlení. 

Budova na ulici Hlinky leží ve vilové čtvrti nedaleko centra města. Radnice se ji bezúspěšně snažila prodat od léta loňského roku, postupně snížila cenu z 69 na 65 milionů korun.

Prvorepubliková vila bude zřejmě potřebovat rekonstrukci. „Je těžké odhadnout přiměřenost ceny. Nejsem schopen se s ní detailně seznámit,“ řekl realitní makléř Vladan Šváb na dotaz, zda cena odpovídá stavu budovy.

Společnost Energocentrum MK se podle obchodního rejstříku zabývá výrobou a obchodem. Vlastní ji PBS Industry z Třebíče, která zpracovává ocel a například vyrábí kotle a ohřívače do tepláren.

Brno se dlouhodobě snaží prodat i dům Jalta na Dominikánském náměstí. Nedávno se přihlásila zájemkyně, podnikatelka Magdalena Robková. Ta však nezaplatila domluvenou kauci. Město s ní stále jedná, Pospíšil je ale skeptický.

Zdroj: ČTK

Štítky Brno, areál bývalého kojeneckého ústavu, prodej, dva nájemci, ulice Hlinky, Pisárky, 65 milionů

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.