Počasí dnes17 °C, zítra19 °C
Úterý 6. června 2023  |  Svátek má Norbert

Bradáč stíhaný kvůli kupčení s brněnskými byty je venku z vazby

Bývalý předseda bytové komise části Brno-střed a politik ODS Otakar Bradáč je podle serveru iDNES.cz venku z vazby. Propuštěn byl ve středu. Šlo o posledního z devíti vazebně stíhaných lidí v kauzách manipulace s přidělováním bytů v Brně, ostatní byli propuštěni z vazby dříve.

„Mohu sdělit, že k dnešnímu dni není v uvedené věci žádná osoba vazebně stíhána. Další skutečnosti k probíhajícímu trestnímu stíhání nelze nyní poskytnout," řekl serveru vrchní státní zástupce z Olomouce Radim Daňhel.

Z předchozích informací je podle serveru jasné, že propuštěným je právě politik ODS Otakar Bradáč, který v minulém volebním období v městské části Brno-střed předsedal bytové komisi.

První z kauz, ve které figuruje Bradáč, se týká přidělování městských bytů v Brně-středu, druhá se týká přidělování bytů a také černovické pískovny. První zásah související s Bradáčem se uskutečnil počátkem loňského října, poté policie obvinila osm lidí, dva skončili ve vazbě.

Podruhé policisté zasahovali v Brně ve druhé půli října, a to na bytovém odboru magistrátu, na radnici Brno-sever, Brno-Černovice, v černovické pískovně a v kanceláři tehdy končícího primátorčina náměstka a nyní ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL). Policie pak obvinila sedm lidí, kteří následně skončili ve vazbě, a dvě firmy. Hladíka neobvinila. Všech sedm obviněných je už také z vazby venku.

Hodnocení článku je 24 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Daniela Pařízková, archiv ODS

Štítky ČR, kriminalita, byty, správa, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Marie Glanczová

zas se to zamete pod koberec - klasika

Sobota, 25. března 2023, 16:53

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.