úterý 6. prosince 2022 Mikuláš

Nikdo mě nekontaktoval, tvrdí brněnská primátorka k policejní razii

Primátorka Brna Markéta Vaňková i její náměstek Robert Kerndl (oba ODS) tvrdí, že nemají žádné bližší informace k zásahu policie v Brně, která v souvislosti s přidělováním městských bytů na radnici Brno střed chytila osm lidí. Oba řekli, že je policie nekontaktovala.

Policisté kromě zajištění osmi lidí navíc zasahovali u brněnského politika z ODS Otakara Bradáče, známého ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Mluvčí ministerstva Vladimír Řepka v prohlášení uvedl, že podle dostupných informací se zásah policie netýká Blažka, Vaňkové ani Kerndla.

ODS nyní vyhrála se společnou kandidátkou TOP 09 volby v Brně a jedná o složení koalice. Ohledně kauzy Vaňková s Kerndlem uvedli, že vědí pouze informace z médií. „Nikdo nás nekontaktoval a nemůžeme se k tomu vyjadřovat, když nevíme, co se děje," uvedli shodně. Obdobně se po poledni vyjádřil premiér a předseda ODS Petr Fiala. Podle něj je potřeba počkat na další informace, avšak platí "padni komu padni". Pokud by se podle Fialy ukázalo zapletení politiků ODS do kauzy, bude situaci řešit.

Kvůli kauze vydalo prohlášení ministerstvo spravedlnosti prostřednictvím mluvčího Řepky. „Upřesňujeme, že ministr spravedlnosti Pavel Blažek, resp. primátorka Brna Markéta Vaňková a její náměstek Robert Kerndl nebyli kontaktováni Policií ČR a podle dostupných informaci se jich dnešní zásah NCOZ vůbec netýká," uvedl Řepka.

Doplnil, že zmiňovaný Bradáč není ani nebyl Blažkovým obchodním partnerem ani nepůsobil s Blažkem v žádné společnosti. Aktualne.cz uvedlo, že byl Bradáč Blažkovým někdejším obchodním partnerem a advokátním koncipientem. "Jeho koncipientem byl od 1. 12. 2000 do 30. 9. 2001, tedy před více než dvaceti lety," dodal Řepka.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Facebook/Markéta Vaňková

Štítky Brno, Razie, Policie, Byty, Přerozdělování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Marie Glanczová

to je známá věc kšefty s bytama v Brně, pro normálně žádající státní byty není nárok, vrcholem bylo udělení bytu rodinnému příslušníkovi radních, pak byty najednou byli pro ua rodiny i s úpravami...nic nového pod sluncem

čtvrtek, 6. října 2022, 10:32

Baron Kocharovski

kerndlovi s blažkem už cvakají zadky! :-D nebojte hoši, i na vás brzy dojde! (a ještě na kotěru), aby rodina byla kompletní! :-(((

středa, 5. října 2022, 18:23

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.