sobota 22. ledna 2022 Slavomír

SPD použila v kampani fotku spolku z Brněnska, po jeho výzvě ji stáhne

SPD použila v kampani fotku pěveckého spolku Újezdská Rozmarýna z Újezdu u Brna, který o tom nevěděl. Předsedkyně spolku Michaela Kyselková řekla, že zaslala předsedovi SPD Tomiu Okamurovi dopis s žádostí o stažení fotografie a o omluvu. Spolek nechce být spojován s politickou kampaní žádné strany, dodala.

Okamura a SPD vyvěsili fotku žen ze spolku v lidových oděvech s hráběmi a použili u toho slogan "Naše tradice", zatímco na dalším obrázku jsou uprchlíci se sloganem "Multikulti" s tím, že Okamura doprovodil obě fotografie komentářem: Moje volba je jasná. A jaká je ta Vaše?

Podle Kyselkové neměl nikdo ze spolku o použití fotografie tušení. „Lidé nám o tom začali psát, ale my jsme nic nevěděli a ani jsme nebyli dotazovaní. Jsme folklorní sdružení, snažíme se spojovat lidi a nechceme být zahrnutí do žádné politické kampaně ani jedné strany,“ uvedla Kyselková.

Napsala proto Okamurovi dopis, ve kterém požádala o stažení fotky z kampaně a o omluvu. Obratem dostala odpověď. „Prý zřídí nápravu a omlouvají se,“ dodala Kyselková.

Fotka vznikla při loňském kosení trávy a spolek ji zveřejnil na facebooku. Spolek funguje více než 30 let a má kolem 40 členů.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Pešek

Štítky Okamura, Pokuta, Spd, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.