Počasí dnes0 °C, zítra2 °C
Sobota 9. prosince 2023  |  Svátek má Vratislav
Bez reklam

Ve Slavkově včera zahrála rocková legenda Deep Purple

V zámecké zahradě ve Slavkově u Brna včera večer vystoupila britská rocková kapela Deep Purple. Původně se měl koncert konat v neděli, kvůli bouřce jej však pořadatelé těsně před začátkem zrušili. V neděli dorazilo kolem 12.000 diváků a i v pondělí jich byl plný park.

Včerejší počasí bylo koncertu nakloněno a atmosféra byla velmi dobrá. Kapela začala hrát o 20 minut později, tedy ve 20:20, protože řada lidí se nestihla dostat do areálu kvůli dopravním problémům včas. Když vyšli hudebníci na jeviště, spustil se mohutný potlesk.

Deep Purple hráli hity včetně těch z nejslavnější éry z první poloviny 70. let. Kapela letos slaví 45. narozeniny a pod širým nebem vystoupila v Česku vůbec poprvé. Původně hrála směs hardrocku a klasické hudby. Spolu s Led Zeppelin a Black Sabbath jsou považováni za průkopníky heavy metalu a moderního hard rocku, přestože oni sami se nikdy za heavymetalovou skupinu nepovažovali.

Během srpnového turné už zahráli v Německu a Maďarsku, již ve středu je čeká Belgie a v pátek Dánsko. Další turné po Británii a západní Evropě čeká kapelu v říjnu.

Lidé, kteří se dnes nemohli do Slavkova vydat, mají bohužel smůlu a vstupné zpět nedostanou. "Koncert se pouze přesunul, nikoliv zrušil," zdůvodnili pořadatelé z Glanc Music tento postup. Někteří z lidí, kteří nemohli v pondělí dorazit zvažují podání trestního oznámení na pořadatele, který v neděli deklaroval, že těm, kteří nemohou v pondělí dorazit, bude vstupné vráceno. 

Zdroj ČTK

Štítky koncert, Deep Purple, Slavkov u Brna, hudební skupina, zámecký park, Black Sabbath, Česko, Německo, Maďarsko, Belgie, Dánsko, Velká Británie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ve Slavkově včera zahrála rocková legenda Deep Purple  |  Kultura  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.