čtvrtek 6. října 2022 Hanuš

Na výstavě v Brně jsou vystavena díla architekta Libeskinda

V Brně jsou ode dneška vystavena díla architekta Daniela Libeskinda, který je známý především jako autor projektu nové budovy Světového obchodního centra v New Yorku. Výstavu s názvem Architektura je řeč připravila Galerie Architektury Brno. Galerie má podle ní za cíl seznamovat zájemce s různými architektonickými díly, jejich autory, podněcovat diskuse a zájem o architekturu. Výstava potrvá do 3. září.

"Daniel Libeskind je autorem vítězného projektu Memory Foundations, tedy Základy paměti, nové budovy Světového obchodního centra v New Yorku. Jeho součástí je mimo jiné i Freedom Tower, Věž svobody, která je vysoká 1776 stop, což symbolizuje rok vyhlášení nazávislosti USA," uvedl Gabriel Kurtis z Galerie Architektury Brno.

Libeskind se narodil v Polsku a roku 1965 se přestěhoval do USA. V roce 1989 zvítězil v soutěži na projekt židovského muzea v Berlíně, je držitelem mnoha ocenění. "Obdržel například Hiroshima Art Prize, která je udělovaná umělcům, jejichž dílo podporuje porozumění a mír mezi národy a do té doby nebyla nikdy udělena architektovi," podotkla PR manažerka galerie Hurajová. Jeho díla mohou lidé vidět v Galerii Architektury Brno ve Starobrněnské ulici každý den od 10:00 do 18:00.

Zdroj ČTK

Štítky architektura, výstava, Daniel Liebeskind, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.