Počasí dnes20 °C, zítra23 °C
Sobota 25. května 2024  |  Svátek má Viola
Bez reklam

Muzejní noc opět přilákala davy, vstupů bylo ale méně

Brněnská muzejní noc přilákala tuto sobotu po setmění desetitisíce lidí. Své expozice, historická sídla, nebo sbírky umění pro ně otevřelo ve městě 16 institucí, které zaznamenaly asi 95 tisíc vstupů. Ve srovnání s loňskem je to pokles o 50 tisíc. Přesto jsou pořadatelé spokojeni.

Možná někoho odradilo vstupné; letos platili dospělí 20 korun. Po jejich uhrazení při prvním vstupu dostali identifikační štítek, po jehož ukázání již měli vstup do dalších institucí zdarma.

Podle pořadatelů se možná snížil počet vstupů, protože všechna muzea připravila pro příchozí bohatý doprovodný program. Do půlnoci pak mnozí nestihli obejít mnohé z institucí.

Dokládá to například nebývalý zájem o prohlídku Besedního domu, v němž se prezentovala Filharmonie Brno. Letos se do akce zapojila poprvé. Před sídlem filharmonie se tvořily zástupy. Uvnitř se příchozí mohli zaposlouchat do vážné hudby.

I Moravské zemské muzeum je se zájmem veřejnosti spokojeno. Otevřelo hned pět svých zařízení. Velký zájem byl o prohlídku expozice o věrozvěstech a moravských duchovních patronech sv. Cyrilovi a Metodějovi spojený s prezentací starověké hudby. Muzeum nabídlo ochutnávku africké kuchyně nebo lekci tanga.

„Prozatím jsme se domluvili tak, že každá instituce si ponechá poplatky, které za vstupné na Muzejní noci utrží. Možná z nich ale uspořádáme další společnou akci," řekla mluvčí muzea Eva Pánková.

Muzejní noc se konala v Brně podeváté.

Zdroj: ČTK
Foto: www.moravska-galerie.cz

Štítky Muzejní noc, Brno, 2013, expozice, sídla, sbírky, instituce, muzeum, Besední dům, Moravské zemské muzeum, Cyril a Metoděj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Muzejní noc opět přilákala davy, vstupů bylo ale méně  |  Kultura  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.