neděle 2. října 2022 Olívie / Oliver

Mezinárodní festival Etno Brno zahájí skupina z Berlína

Hudebníci z Německa, Itálie, Polska nebo Ruska se zúčastní letošního ročníku přehlídky Etno Brno. Program doplňují české a slovenské kapely, které se alespoň částí své tvorby pohybují v žánrech etnické hudby a world music.

Festival tvoří 11 koncertů v klubu Stará pekárna, rozložených od února do dubna. Jako první zahraje 7. února německá skupina Di Grine Kuzine.

„Naše ambice jsou stejné jako vždy: těm, kteří o to stojí, chceme nabídnout možnost poznat něco neznámého a obohacujícího,“ uvedl pořadatel Jiří Švéda.

V čele berlínské skupiny Di Grine Kuzine stojí bulharská zpěvačka, kterou obklopují němečtí muzikanti. Společně hrají zvláštní mix žánrů. „Pro skupinu je charakteristické eklektické spojení dixielandu z New Orleans, melodií z bosenských hor a pódiového nasazení hodného punku,“ popsal Švéda.

Dalším mezinárodním ansámblem na programu přehlídky je česko-rusko-polská Džezvica, která vychází hlavně s rytmů a melodií Balkánu a mísí evropskou a orientální hudbu. V podání ženského trojhlasu zazní například písně zBulharska, zemí bývalé Jugoslávie, Maďarska, Rumunska a Řecka. Džezvica ve Staré pekárně vystoupí 28. března.

Program přehlídky doplňují třeba české kapely Ahmed má hlad a Tubabu, slovenské Živé kvety nebo jazzové Trio de Janeiro, které má na repertoáru také nezvykle upravené lidové písně.

Zdroj: ČTK
Foto: www.wwwbrno.cz

Štítky Mezinárodní festival, Etno, Brno, 2013, Di Grine Kuzine, Džezvica

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.