čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Festival Brno – město uprostřed Evropy startuje

Zítra vypukne v moravské metropoli třítýdenní maraton akcí, které jsou součástí 16. ročníku festivalu zábavy pod hrady Špilberk a Veveří s názvem Brno – město uprostřed Evropy.

Už od devíti hodin nabídne řadu pořadů, ukázek a vystoupení určených zejména dětem program Hvězdy nad Kraví horou, který se uskuteční na koupališti stejnojmenného parku v Masarykově čtvrti.

Po celý den budou moci návštěvníci shlédnout vystoupení složek integrovaného záchranného systému – hasičů, strážníků, policistů a zdravotní záchranné služby.

Zóna prevence pak bude věnována poradenství v oblasti správné výživy a zdravého životního stylu a tématice bezpečné přepravy dětí, zavazadel, kol a zvířat.

V pravé poledne vypukne v areálu koupaliště Zábava pro děti. Nebude chybět skákací hrad, megatrampolína nebo malování na obličej. A kdo se vydovádí dosytnosti, bude si moci od 13 hodin oddechnout u pohádky v podání Divadla Koráb.

Divadlo pak odpoledne vystřídají muzikanti a zpěváci. Živá kapela s vlastními písněmi pro děti i dospělé v pořadu Pískomil se vrací.

Po ní bude následovat koncertní štafeta, ve které se divákům nejprve představí ve stylu rocku a funky brněnská kapela Reej. Tu vystřídají legendární Hana a Petr Ulrychovi se skupinou Javory a závěr bude patřit česko-skotsko-americká formace s muzikou inspirovanou keltskou hudbou Navostro.

Pro návštěvníky připravili pořadatelé během akce zdarma také prohlídku historické pozorovatelny a expozici o historii Kraví hory a zdejší hvězdárny a planetária.

V samotném centru města přinese páteční odpoledne jedinečnou podívanou. Na náměstí Svobody předvedou ukázky jízdy od 15 hodin jednotky Městské policie Brno. Následovat bude koncert v podání Hudby hradní stráže a Policie České republiky.

O půl páté přijde na řadu slavnostní defilé jízdních jednotek, které se zúčastní sobotního Mezinárodního závodu jízdních policií Grand Prix ČR a Mistrovství Policie ČR v jízdě na koni.

Sobotní mistrovství se uskuteční v jezdeckém areálu na Panské líše mezi Lesnou a Soběšicemi. Vedle jednotek brněnských strážníků a našich policistů se soutěží zúčastní také závodníci z Maďarska, Německa, Slovenska a Ruska.

Program zahrnuje skokové derby i policejní parkúr – soutěž se speciálními úkoly, například průjezd ohněm či přechod přes sklopnou lávku.

Páteční večer bude v Brně patřit Noci kostelů. Ta začala v roce 2005 ve Vídni, o čtyři roky později se poprvé konala na několika místech u nás, v roce 2010 už v celé České republice.

Letošní ročník nabízí zájemcům návštěvu celkem 42 brněnských kostelů a modliteben. Vedle bohoslužeb a prohlídek s odborným výkladem čeká na návštěvníky ve svatostáncích i bohatý doprovodný program. Podrobnější informace jsou na internetových stránkách www.nockostelu.cz.

Foto: MMB

Štítky Festival, Brno, město uprostřed Evropy startuje

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.