Počasí dnes1 °C, zítra2 °C
Pátek 27. ledna 2023  |  Svátek má Ingrid

Je to koště, stěžují si lidé v Blansku na vánoční strom. Přidává se i starosta

Nebývalou kritiku schytává vánoční strom v Blansku. O nové dominantě okresního města mluví lidé jako o koštěti či ostudě a z jehličnanu si utahují na sociálních sítích. Smrk se navíc nepozdává ani starostovi.

Blanenské náměstí Republiky rozzářil vánoční strom. Tradiční zahájení adventu si nenechaly ujít stovky lidí, prošli si vánoční jarmark a poslechli hudební vystoupení. Jehličnan v centru města ale místní nenadchl.

Na facebookových skupinách obyvatelé Blanska dvanáctimetrový smrk otevřeně kritizují. Symbol Vánoc ze Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny je podle nich příliš vypelichaný. Někteří tvrdí, že horší stromek město vybrat nemohlo. 

Je pravda, že letos by ten strom asi nevyhrál soutěž o nejlepší strom, ale myslím si, že o to nejde. Jde hlavně o atmosféru a já jsem přesvědčen, že po jeho rozsvícení společně s výzdobou v našem městě se navodí ta správná předvánoční a vánoční atmosféra,“ vyjádřil se na slavnostním zahájení blanenského adventu starosta Jiří Crha (ODS).

Ne každý se na jehličnan, který odrostl v lokalitě Tipeček v Jedovnicích, dívá negativně. Najdou se i místní, kterým se netradiční blanenský strom líbí.

Hodnocení článku je 58 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Michal Záboj, město Blansko

Štítky Blansko, vánoce, strom

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Diskutér T.

Koště už mají a čarodějnic je tam taky myslím dostatek - to se mělo stavět myslím ke konci dubna ne?

Středa, 21. prosince 2022, 11:06

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.