neděle 25. září 2022 Zlata

Stavěním májky na náměstí Svobody začal po dvou letech brněnský majáles

Stavění májky na brněnském náměstí Svobody včera zahájilo studentský svátek majáles, který 7. května završí hudební festival na výstavišti. Loni ani předloni se kvůli pandemii koronaviru a souvisejícím omezením nekonal, v předcházejících letech patřil pravidelně k nejnavštěvovanějším kulturním akcím v kraji.

Při stavbě májky se veřejnosti poprvé představili kandidáti na krále a královnu majálesu. O hlasy vysokoškoláků se ucházejí kandidáti a kandidátky z Masarykovy a Mendelovy univerzity, Vysokého učení technického, Univerzity obrany a Veterinární univerzity. V hlasování v obou kategoriích zatím vede dvojice z Mendelovy univerzity.

Na náměstí Svobody se shromáždily asi dvě stovky studentů a studentek, mnozí v barvách či s prapory svých vysokých škol, a hlasitým skandováním podporovali kandidáty. Stužku na májku uvázali kromě kandidátek na královnu také primátorka Brna Markéta Vaňková (ODS) a hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL).

Ještě větší rušno bude na náměstí Svobody 7. května, kdy z centra Brna vyrazí majálesový studentský průvod s alegorickými vozy směrem na Pekařskou ulici a výstaviště. Festivalový program nabídne desítky interpretů z Česka i Slovenska. Hvězdami budou Marek Ztracený, Mirai, Vypsaná fixa, Yzomandias nebo Kapitán Demo.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Masarykova univerzita

Štítky ČR, zábava, pop, hudba, školy, vysoké, majáles

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.