úterý 22. září 2020 Darina

TIPY NA TÝDEN: Stand-up s hostem, Horkýže Slíže, noc plná nových talentů, Koně a prase, burčák i pivo

Školákům začíná druhý týden učení a nám dalších 5 pracovních dnů. Brno přináší opět celé spektrum kulturních akcí, na kterých určitě nesmíte chybět. Koncerty a stand-upy doplní lahodný zlatavý i rudý mok z rukou moravských sládků i vinařů a kultura poteče proudem stejně jako pivo a čerstvý burčák. Připojíte se k ranným podzimním oslavám?

Chcete se hned ze začátku týdne naladit do příjemné atmosféry a procvičit si pořádně bránici? Večer plný ostrého humoru na vás bude v pondělí čekat v Cabaretu des Péchés. Klasickou sestavu brněnských stand-up komiků Adélu Elbel, Pavla Tomeše a Zbyňka Vičara doplní host v podobě známého hudebníka a šprýmaře Vojtaaana. Od osmi hodin si rezervujte volný čas, protože bude o co stát.

V úterý zamiřte do Kabinetu Múz. Svou novou desku tady pokřtí kapela Koně a prase z Valašského Meziříčí. Tito svérázní Valaši k sobě přizvou také Petra Marka z kapely MIDILIDI a skupinu Květy, aby vám od osmé hodiny večerní navodili příjemnou atmosféru. 

Ani tento týden nebudete ochuzeni o pivní ochutnávky. Tentokrát se za zlatavým mokem vydejte na náměstí Svobody. Pivní festival Brno je festivalem především chutí a zážitků. V "podzimním" termínu 9. - 12. září 2020 se v centru Brna představí pivovary a minipivovary z celé České republiky doplněné o stánky s občerstvením, food trucky a regionálními prodejci.

Z pivních ochutnávek vzhůru na Flédu. Na pódiu to tady rozpálí známá slovenská kapela Horkýže Slíže. Punkrocková skupina, která pro ostřejší výrazivo nejde daleko, vám jistě rozproudí krev a dojde řada i na pořádné pogo. Ve středu sedm hodin se proto všichni pořádní punkáči sejdou pod podiem, aby ukázali, co v nich je.

Máte chuť na funky a trochu rock`n`rollu? Tak si nenechte ujít čtvrteční #FreeNight! Na Nightech se obvykle představí nové nadějné takenty z okolí Brna, které sice ještě nejsou úplně známé, ale rozhodně nezkazí žádnou zábavu a legraci. Zářijový Pepsi Free Night podpoří tři začínající kapely, aby mohly rozjet svou hvězdnou dráhu na poli šoubyznysu. Tentokrát to od 19:30 zkusí skupiny Aronie, Něco si přej a NaMars. 

Že už jste se nemohli dočkat sladkého burčáku? Vaše přání je vyslyšeno! Obchůdky na Šumavské spojily síly a připravily pro vás parádní burčákobraní. Simply wine vinotéka se postará o poctivý burčák z Jižní Moravy, ale i výběr kvalitních českých a zahraničních vín. Čerstvě utrženo připraví občerstvení a ochutnávku toskánských sýrů a klobás a těšit se můžete i na soutěž a několik dalších překvapení. Stavte se od čtyř hodin ve čtvrtek připít si na začátek podzimu skvělým jihomoravským burčákem.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Pavel Gabzdyl

Štítky Brno, kultura, týden, tipy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.