úterý 22. září 2020 Darina

TIPY NA TÝDEN: Předpremiéra Krajiny ve stínu, Sandup, vernisáž v Desertu, miniparty s Karlem Šípem nebo tancovačka na Moraváku

Prázdniny už nám končí a školáky už čekají otevřené brány studoven. Pro pracující se ale nic moc nemění, přichází jen další pracovní týden, ovšem tentokrát už zase s rouškami. Jak si ho nastartovat už od pondělí tak, aby se dal vydržet s úsměvem? Brno má vždy kulturní řešení.

Pondělí můžete začít filmově. Ve Scale se koná předpremiéra filmu Krajina ve stínu režiséra Bohdana Slámy. Je kronikou lidí a jedné malé vesnice v pohraničí vláčené dějinami třicátých, čtyřicátých a padesátých let minulého století. Hrdinové filmu čelí nacismu i komunismu, každý z nich se s jejich přísliby a hrůzami vyrovnává jinak. V popředí příběhu pak stojí osud jedné rodiny, na kterou předválečná doba, válka i události po válce dopadají vždy plnou silou. Promítání začíná ve 20.30.

V úterý své kroky směřujte do Desertu. Mladá nadějná umělkyně Marie Čmelíková tady představí svou novou kolekci umění na kouzelné vernisáži i s hudebním doprovodem. Umělecká chvilka začíná už v šest hodin.

Ve středu v osm se běžte zasmát do Artbaru. Standup, který vás tam čeká, vás jistě pozitivně naladí na zbytek pracovního týdne. Ostrý humor brněnských nezaměnitelných komiků můžete nařezat ještě ostřejší zázvorodkou z baru a udělat si tak hezký večer s přáteli. Smích totiž prodlužuje život!

Že byste si ve středu raděj zatancovali? Tak alou na Moravák! Letní Open Air sezónu zakončíme jak se sluší a patří, a to v rámci projektu EXIT On The Street, který se tentokrát uskuteční v parku na Moravském náměstí Vystoupí čtveřice rezidentních DJs EXIT Club Brno v čele s Ales Gehringer / Orbith a Dominik Gehringer. Hudební produkce započne v 18:00h, konec je plánován dle vyhlášky města ve 22:00h a následovat bude oficiální Afterparty v klubu Exit

Ve čtvrtek navštíví Brno známý komik a moderátor Karel Šíp. Zcela nová zábavná show baviče, moderátora a textaře Karla Šípa na motivy televizního pořadu Všechnopárty, tentokrát s jediným hostem: J. A. Náhlovským. Prostor dostanou i dotazy diváků. Volné pokračování pořadu Všechnopartička začíná v osm hodin!

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Pavel Gabzdyl, neobycejné Brno

Štítky Kultura, brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.