pondělí 28. září 2020 Václav

TIPY NA TÝDEN: DVA, Zrní, Maraton hudby, standup na Jakubáku, letní kino V síti, mladí vinaři a ďábelský cirkus

Parné léto a příjemné letní večery se v Brně dají trávit různě. Tento týden se nejen teplota ale i zábava dostane do varu. Na programu se objeví jak koncerty, tak ostrý humor stand-upových komiků, bizarní podívaná v podání dokumentu V síti, degustace vína od mladých vinařů nebo extrémní cirkusové kreace.

Doba streamovaných koncertů je už sice naštěstí za námi, ale nikdy není jasné, kdy se k nim budeme muset vrátit. Písničkář Michal Horák se proto rozhodl svůj dubnový zrušený koncert přesunout na toto pondělí a zavzpomínat si na doby v karanténně pomocí živého vysílání. Nemusíme ale sedět doma, streamovat se bude po celém Brně a je jen na vás, ve kterém podniku si koncert užijete. 

V úterý se rozhodně vydejte na Jakubák. Malej Arnošt Frauenberg a velká Adéla Elbel tady o půl osmé vystoupí na pódium, aby si mohli dělat veřejně legraci z ostatních i ze sebe. Humor ostrý jak žiletka už jistě od Adély i Arnošta znáte, budete se proto určitě velmi dobře bavit. K poslechu vtipných stand-upů si můžete z okolních podniků donést čerstvě natočené pivo a úterní zábava je tak zaručená.  

Pokud byste raději navázali filmovou atmosféru, která se momentálně drží v okolí Uherského Hradiště, kde právě probíhá Letní filmová škola, zamiřte na letní kino na dvoře Městského divadla. Na plátně vás v devět hodin bude čekat pořádně bizarní podívaná, letošní český hit - dokument V síti. Vtipný, ale zároveň dost děsivý film, popisuje zneužívání dětí na internetu a vidět by ho měl určitě každý (nejen) rodič.

Středa bude pořádně adrenalinová. Líbí se vám kejklíři, tanečnice a hadí ženy či muži, kteří se objevují v cirkusech? Jedno takové ďábelské představení vám naservíruje Circus Mefisto v Cabaretu des Péchés. Od sedmi hodin vám hlavu zamotají neskutečné kreace a talent jedinečných brněnských akrobatů. Dámy a páni mají připraveny průřez uměním vzdušné akrobacie, pole dance a několik čísel, při kterém se vám zatají dech.

Ve čtvrtek se vydejte za hudbou. Kapely DVA a Zrní ovládnou a rozpohybují celé Římské náměstí. Neotřelé texty a příjemné melodie nikoho nenechají chladným. Přijďte si užít příjemný večer a zazpívat si spolu s hudebníky. 

Pokud byste se raději než hudbou opájeli vínem, udělejte si procházku na Špilberk. Mladí vinaři  z jihomoravského kraje vám předvedou nejen sebe, ale hlavně své výrobky. Ochutnáte 39 vín Mladých vinařů a Mlaďocha roku, poslechnete si hudbu a hlavně si prohlédnete nádherné panorámata Brna s přáteli se sklenkou v ruce.

Nejen ve čtvrtek, ale i v pátek se v Lužánkách na Ponavě rozjede Maraton hudby.  TIC v rámci Ponavafestu vám zajistí hudební porci zábavy. Na programu je například Odysea Mariana Friedla, Jaromír Honzák Quintet nebo zahraniční Groovejazz made in Austria: Andi Wilding Groovetet.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Foto Pavel Gabzdyl - neobyčejné Brno

Štítky brno, kultura, maraton hudby, DVA, zrní, standup, elbel, letní kino

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.