středa 20. října 2021 Vendelín

Čtyři vinařství v létě přivítají Kollera, Kluse, Annu K. i Pokáče

Vystoupením Davida Kollera v prostorách Vinařství Sonberk v obci Popice na Břeclavsku začala dnes koncertní série nazvaná Hudba na vinicích. Do prostředí vinohradů v létě v premiérovém ročníku přivede také Tomáše Kluse, Annu K., Mig 21 nebo Pokáče. Cílem je umožnit interpretům koncertování a ve spojení s vínem pomoci i vinařům, kteří přišli kvůli koronaviru o akce a finance. ČTK to řekl promotér akcí zastupující kapely Tomáš Staněk.

Vedle českých umělců, kteří budou vystupovat ve čtyřech vinařstvích po celé léto, nebudou chybět degustace vín a gastronomické zážitky. Kromě Vinařství Sonberk se zapojí Vinařství Chateau Valtice, Vinařství Lahofer Znojmo a Vinařství Johann W. Třebívlice. "Jako promotérům velkých festivalů, kteří zastupují české kapely, nám koronavirus způsobil určitý výpadek v koncertních kalendářích. Proto jsme se rozhodli, že uděláme alternativní program koncertování," uvedl Staněk.

Podle něj byl nápad na spojení koncertů a vína "nějakou dobu v šuplíku." "Vinaři také přišli o spoustu akcí a financí, tak jsme se rozhodli, že spojíme dvě věci a pomůžeme vinařům i muzikantům. Vznikl tak koncept, který se jeví jako životaschopný. Mohlo by to fungovat. Máme radost, že jsme spojili dobrou muziku a dobré víno," řekl Staněk.

Každý z pětice interpretů vystoupí v létě v každém ze čtyř vinařství. Rozpis koncertů najdou lidé na webových stránkách. Vinařství Sonberk pořádá už pátým rokem kulturní letní akci. "Zveme zpěváky a herce na besedy. Děláme to proto, že je naším mottem 'Víno všemi smysly'. O chuť a vůni se stará víno, chceme uspokojit i sluch pomocí koncertů," řekla ČTK Dagmar Fialová z Vinařství Sonberk.

Autoři | Foto DK Metropol

Štítky ČR, pop, hudba, víno, Koller, FOTO, AUDIO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.