neděle 5. července 2020 Státní svátek - Cyril a Metoděj

Očekávaný festival BrnoON se nakonec v srpnu uskuteční. Bez zahraničních kapel a pro tisícovku lidí

Undergroundová scéna míří zpátky na výsluní. TrutnOFF sice skončil, BrnoON ale i navzdory koronavirovým opatření zapíná výstražné světýlko. Návštěvníci se mohou těšit na 50 kapel, svéráznou a neotřelou dramaturgii a přátelskou atmosféru. Jak již dříve organizátoři nejstaršího festivalu svého druhu avizovali, uskuteční se 21. až 23. srpna na nových lovištích v lesích areálu Na Střelnici u řeky Svratky v Brně - Pisárkách.

Původní TrutnOFF navštívili takoví velikáni jako Faith No More, The Prodigy, Iggy Pop, Patti Smith, Korn, Motörhead, Parov Stelar nebo představitel Vinnetoua Pierre Brice či hobita a hollywoodský herec Elijah Wood a brněnské pokračování chce rozhodně kráčet v podobných šlépějích. 

„Program našeho setkání u Sun River si v ničem nezadá s dramaturgií festivalu, jak jej znají jeho fanoušci, squaw a polubojovníci za více jak třicetiletou historii,“ říká jedna z náčelnic Geronimova kmene Eva „Lipová“ Navrátilová. Ačkoli původní plány narušil koronavir, festivalový kmen okolo Martina Věcheta se nevzdává a nabízí nový termín. Přehlídku bude tvořit několik scén. 

První ročník proběhne bez zahraničních kapel

Hlavní pódium si zabere různorodá dramaturgie s oblíbenými kapelami velkého TrutnOffa a doplní ji folklórní a divadelní scéna. Naprostou novinkou bude v Brně Alternativní undergroundová bytová scéna. Naopak již neodmyslitelnou součástí bude Hare Krishna camp a Tábor pod křížem. To vše s omezenou kapacitou, jen pro tisícovku návštěvníků. Zahraniční interpreti bohužel letos kvůli trvajícím opatřením nedorazí. 

„Bude to festival pro ty nejstatečnější a nejvěrnější squaw a spolubojovníky, ale i pro nově příchozí, kteří nezažili. Jedno velké backstage. Alternativní bonsai. Dotek s počátky našeho setkání,“ přibližuje Eva Navrátilová za svolavatele festivalového Pow-Wow. 

Indiánský duch se prolne celým festivalem

Celý festival bude otevírat Open Air bohoslužba s bubnováním, která bude tradičně celou přehlídku doprovázet po celé tři dny. „V žilách nám proudí undergroundová krev a na výjimečné stavy jsme připraveni. Velkých festivalů jsme si užili a začalo být dost, tak se jeden zmenší. Podstatná je pro nás různorodost, pestrobarevnost a moment setkání. Připomínka toho, jaké to bylo v začátcích, kdy se hudba dělala pro radost a nikoliv pro byznys,“ říká zakladatel festivalu, Martin Geronimo Věchet.

 „Vrátíme se ke kořenům, z nichž jsme vzešli, a připomeneme si počátky našeho přátelského a spikleneckého setkání se silnou kmenovou rodinnou atmosférou pospolitosti, kterou měl rád i náš náčelník Václav Havel.“ 

Vstupenku získá pouze tisícovka lidí

Na festivalu se budou prolínat různé žánry. Mezi prvními jmény účinkujících, která pořadatelé oznámili, jsou J.A.R., Mňágu a Žďorp, Plastic People, Oldřicha Kaisera s Dášou Vokatou nebo Visací zámek. Celý program bude zveřejněn v nejbližších dnech. Kapacita letního setkání TrutnOFF BrnON bude omezena dle toho, co vláda povolí. Nyní se počítá s tisícovkou návštěvníků. Vstupenky za 1600 Kč lze objednávat na stránkách festivalu. Vzhledem k omezené kapacitě pořadatelé upozorňují na neotálení s jejich zakoupením.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo7 čtenářů

Foto BrnoON

Štítky festival, Brno, BrnoON, TrutnOFF, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.