středa 15. července 2020 Jindřich

Divadelníci nahrávají podcasty o koronaviru, po večerech zase živě předčítají Dekameron

I když jsou divadla zavřená, herci z divadla Husa na provázku nezahálejí. Kromě šití roušek, které v budově divadla probíhá díky akci Šijeme roušky, herci už několik týdnů pro své fanoušky vysílají živé předčítání z knihy Dekameron. Tento pátek navíc začali nahrávat podcasty plné krátkých rozhovorů se zajímavými osobnostmi.

V podcastu promlouvá o koronaviru kněz i básník

Podcast s názvem #prvzk_podcast se prezentuje jako „audioprostor scény současných témat a nečekaných forem”. Pomocí krátkých rozhovorů s různými osobnostmi se jeho autoři snaží dle svých slov nahlédnout na současnou pandemii jinak, než skrze čísla, zdravotnické statistiky a ekonomické ukazatele. První epizodu podcastu s názvem „Kdo nemá strach, nemiluje” zveřejnili divadelníci minulou středu. „Dělám si naději, že současná situace probudí to dobré v nás," říká v prvním rozhovoru biolog, teolog, kněz a pedagog Marek Orko Vácha.

Jejich hosty byli zatím také například kněz a publicista Jan Hanák, který promluvil o tom, jaké je sloužit mši v prázdném kostele, či environmentální básník Radek Štěpánek, který o pandemii mluví v kontextu klimatických změn. V první řadě provázkovských podcastů s názvem #samispolu promluvila také vedoucí linky důvěry Oblastní charity Blansko Zdeňka Švancarová o tom, jak se změnily hovory na linky bezpečí v době koronaviru. Podcasty si můžete pustit například na Spotify či v aplikaci Anchor

Herci se každý den střídají ve čtení kapitol Dekameronu

Lidé z divadla také na Facebooku každý všední den v 19:00 živě vysílají předčítání z knihy Dekameron. „Přemýšleli jsme, co bychom mohli našim divákům poskytnout. Vybrali jsme si živé vysílání, protože je asi tak nejbližší divadlu,” vysvětluje herec Dalibor Buš. Při čtení kapitol se členové souboru střídají. Na záznamy vysílání se můžete podívat i zpětně na youtubovém kanálu Husy na provázku

Aktivita divadelního souboru se na sociálních sítích setkala s nadšenou odezvou, první živé vysílání vidělo přes osm tisíc lidí. „Milí Provázci, děkuji za to, že jste tu i v téhle složité situaci pro své diváky. Moc si toho vážím, je to skvělý nápad a doufám, že vás budu moct přijít brzy podpořit do divadla osobně! Přeji hodně zdraví a sil,” chválí herce Tereza Novotná na facebookovém profilu divadla.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Husa na Provázku

Štítky divadlo, herci, stream, živé vysílání, podcast

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.