úterý 31. března 2020 Kvido

TIPY NA VÍKEND: Voňavé burgery, nezkrotná Mucha, Rybičky48, Svoboda Music Fest, Hugo Toxx a Týdny Švédské literatury

Venku se nám to otepluje, zmrzlé ruce i srdíčka roztávají a krom MDŽ o víkendu očekáváme pořádnou palbu do plných. Přijdou první hudební festivaly, ale i výstaviště plné voňavých burgerů. Ke dni žen zazpívá symbolicky femipunková Mucha, Rockový stužkovák rozpálí Rybičky48, zavítá k nám i Hugo Toxx a milovníci severu mohou okusit Týdny švédské literatury.

Venku už máme skoro jaro, ale zimu si klidně můžete znova připomenout. Pokud máte rádi mrazivé severní Švédsko a především autory knih z tohoto státu, tak vás potěší, že v Brně probíhají od středy 3. až do 12. března na různých místech akce spojené s Týdny švédské literatury. Čekají vás besedy, promítání filmu i pub quiz.

Brno vás ani tento víkend neochudí o pořádný dlabanec. Burger Street Festival a BurgerFest spojili své síly s Brněnským Motosalonem a vznikla Burger Arena, kde se na výstavišti až do neděle 8. března střetli ti nejlepší burgraři široko daleko. V rámci doprovodného programu bude připravena kuchařská show, škola vaření, soutěže a další bohatý program.

A co takhle trochu toho punkrocku? Milovníci starých známých rebelů Rybičky48 mohou jásat, do Brna míří Rockový stužkováky, které pořádá právě tato nezkrotná kapela. Zakončení truné bude v O2 aréně v Praze s události Rocková maturita, ani Brno však nepřijde zkrátka. Na vystoupení se můžete těšit už dnes na výstavišti. Jako support vystoupí brněnská kapela Gate Crasher.

U punku a specifického stylu muziky ještě zůstaneme. Asi všichni Brňáci dobře znají ikonickou zpěvačku Muchu, která 18. října vydala již čtvrtou desku. Dílo nese název Tos posrals a písničky z tohoto počinu Nikola Mucha představí již zítra, v sobotu 7. března v Elevenu. Album plné veselých opilých návratů domů, hormonálních i kytarových disharmonií a arytmií, obligátních výčitek a nadávek, léčivých tónů, falešných nadějí a radosti ze života.

Raper Hugo Toxxx vydal na podzim loňského roku dlouho očekávanou novou desku, která nese název 1000. V rámci tour k albu se zastaví i na brněnské Flédě, kde vystoupí v sobotu 7. března.

To, že už skutečně čekáme oteplení, se ukazuje i na kulturní scéně. Léto je daleko před námi, ale na festival můžete už zítra. Bude se jednat o Svoboda Music Fest, uskuteční se DRFG Areně a v 6, 5 hodinách hudby, tance a zábavy uvidí návštěvníci nejen legendy a stálice české hudební scény, ale také stále více známé mladé kapely, jejichž popularita velmi rychle roste napříč všemi generacemi českého publika. V průběhu večera tak vystoupí například Václav Neckář s doprovodnou kapelou Bacily, skupina Divokej Bill či zpěvák Voxel.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky Švédká literatura, Hugo Toxx, Mucha, Svoboda Music Fest, Rybičky48, Burger arena

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.