pondělí 30. března 2020 Arnošt

Na festival TrutnOFF do Brna míří Parov Stelar i Plastic People

Na festivalu TrutnOFF letos vystoupí například elektroswingová rakouská kapela Parov Stelar nebo legenda českého undergroundu Plastic People of the Universe. Přehlídka pořádaná v minulosti ve východočeském Trutnově se letos uskuteční 20. až 23. srpna v areálu Střelnice v Brně-Pisárkách pod názvem TrutnOFF BrnoON.

Byl to právě linecký producent a dýdžej Parov Stelar se svou stejnojmennou kapelou, kdo vystoupil jako poslední na hlavním pódiu v areálu Bojiště v Trutnově. Pak se festival na tři roky odmlčel, pořadatelé nenašli společnou řeč s trutnovskou radnicí a hledali nové působiště. Pozvání stejné kapely do Brna je proto vyjádřením návaznosti.

"Tentokrát to však nebude vystoupení a tanec na rozloučenou, ale naopak na úvod, ve znamení oslav návratu. Parov Stelar roztančí náš kmen v první oficiální den festivalu, v pátek," uvedl zakladatel festivalu Martin Věchet. Porušil tak pravidlo, že pořadatelé předem neprozrazují dny a časy vystoupení jednotlivých účinkujících a návštěvníci se vše dozvídají až na místě.

Festival s odkazem Havla

K dalším ohlášeným jménům patří skupina J.A.R. a brněnské undergroundové hudebně-básnické sdružení Vítrholc. "Naše squaw a spolubojovníky rozezpívá i Mňága a Žďorp, kterým proudí moravská krev v žilách a z jejich písní to je znát, nebo také v našem ležení oblíbený Jiří Schmitzer. Ten tradičně zcela zaplňoval naše hlediště podobně jako zahraniční headlineři," uvedl Věchet.

Přehlídka je spjatá s odkazem českého undergroundu a postavou někdejšího prezidenta Václava Havla, který byl pravidelným návštěvníkem. Do Trutnova jezdily globální hvězdy jako Faith No More, Iggy Pop, Patti Smith nebo Prodigy. S nimi tam hrávala česká rocková špička. Letošní program budou pořadatelé zveřejňovat postupně. V dramaturgii i atmosféře chtějí navazovat na trutnovskou tradici. Vstupenky jdou do prodeje za 1600 korun.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, pop, hudba, TrutnOFF, festival, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.