neděle 20. září 2020 Oleg

TIPY NA TÝDEN: Filmové festivaly animovaného i íránského filmu, Stopem po Asii se psem, večírek v Sonu a metody vyšetřovatelů ve Scale

Dokážete odhalit lež? Poznáte ve filmu, co je fikce? Nebo přijdete na to, když je vyprávění přitažené za uši? Rozeznáte, jestli má o vás někdo na retro party zájem? Či byste si dokonce troufli na výslech zločince? Tento týden může být plný odhalení. Anebo taky nemusí.

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu nebo lže? Je svědek nebo zločinec? Jak se mu dostat pod kůži? Chcete vědět, jak vyšetřovatelé čtou mysli a jak se dostávají k pravdě? Pokud jste fanoušky forenzní psychologie, nepropásněte zajímavou přednášku kriminálního psychologa Ondreje Kubíka. Pondělní večer 20. ledna v kině Scala vám přiblíží metody výslechu a získávání informací, které se u nás používají, a prozradí nám, jak se dají poznatky z psychologie využívat v trestně-právních situacích.

Již 9. ročník filmového festivalu Íránci v úterý 21. a ve středu 22. ledna 2020 přináší do brněnských kin to nejlepší z íránské kinematografie. Festival bude jedinečnou příležitostí pro diváky v Brně, aby se seznámili s posledními snímky, které vzešly z jedné z nejuznávanějších filmových kultur dneška a měly premiéru na takových festivalech, jako jsou Cannes, Berlín, Benátky, Locarno, IDFA a další festivaly po celém světě. V Brně festival bude v kinech Scala a Art.

Mezinárodní festival krátkých animovaných filmů „Anishort“ se uskuteční také v Brně, v kině Art ve čtvrtek 23. ledna. Akce si klade za cíl přinést nejlepší krátké animované filmy z celého světa oceněné na mezinárodních festivalech. Můžete se těšit na mix různých animačních technik, žánrů a zábavy - 20 nejlepších animací z 11 zemí.

Dneska prostopoval Asii leckdo. Ale možná jste slyšeli o chlápkovi jménem Slávek Král, který sebou vzal i svého psa Corey. Hold se venčení trošku protáhlo. Přijďte ve čtvrtek 23. ledna do Café Práh na jeho stand up o tom, co se může stát, když se vydáte na procházku se psem, která je 33 000 kilometrů a 5 měsíců dlouhá a vede přes 19 státech Euroasijského kontinentu

V sobotu 25. ledna bude v SONO centru opět oblíbená G'oldies party, což jsou největší hity 80. a 90. let, které rozhodně slibují plný parket.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Pavel Gabzdyl, Neuvěřitelné Brno

Štítky Scala, Art, Brno, festival, stop, pes, Sono, Cafe Práh, Anishort, Írán, Asie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.