pátek 5. června 2020 Dobroslav

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Když divadlo pomáhá. Kulaté výročí Masarykova onkologického ústavu oslaví i oblíbená divadelní hra

Při příležitosti 85. výročí Masarykova onkologického ústavu chystá divadelní společnost StageArtCz benefiční představení The Naked Truth. Úspěšná inscenace se bude hrát 9. 1. 2020 v 19:00 v Divadle Bolka Polívky, výtěžek pomůže na nákup speciálního software na lepší vyhodnocování mamografických snímků.

Komedie The Naked Truth byla ve Velké Británii uváděna s velkým úspěchem a skvělou odezvou diváků i kladně přijata odbornou divadelní kritikou, což platí i pro české prostředí. StageArt tuto hru uvádí od roku 2016 a nejen s ní obráží jeviště po celé ČR za velkých ovací. 

Vesnický kulturák a tanec u tyče

The Naked Truth je příběhem pěti žen, které se setkávají ve vesnické tělocvičně-místním „kulturáku“ na kurzu pole dance. Ani jedna z nich netuší, co ji čeká, ale každá má svůj vlastní dobrý důvod naučit se tančit u tyče: zvýšit si sebevědomí, získat nebo udržet si muže, vdát se, shodit pár kilogramů anebo se vydat za vytouženou kariérou.

I přes nejrůznější dívčí třenice a neshody se ve chvíli, kdy se jedna z nich dozví krutou zprávu o svém zdravotním stavu, semknou a nově nabyté taneční zkušenosti využijí v benefici ve prospěch charitativního projektu.

Aktéři se vzdávají honoráře ve prospěch zlepšení lékařské péče

A právě motiv nemoci, naděje a semknutí spojuje hru s beneficí pro Masarykův onkologický ústav. V rámci konání této benefice se všichni zúčastnění zříkají nároku na honorář. Veškerý výtěžek z akce bude věnován MOÚ na nákup softwaru, který značně zjednodušuje a urychluje porovnání a vyhodnocení radiologických snímků mamografie, kdy správné vyhodnocení a závěr může mít pro pacientku cenu života.

Přínos nového software popisuje primář Oddělení radiologie MOÚ Jan Křístek:

„Hodnocení úspěšnosti nových léků a postupů při léčbě karcinomu prsu (případně i dalších nádorů) je ve výzkumu zásadně závislé na správném hodnocení zobrazovacích vyšetření, jako je mamografie, počítačová tomografie nebo magnetická rezonance. Lékař - radiolog musí u každého pacienta pečlivé projít tisíce snímků, navzájem je porovnat a správně vyhodnotit, zda terapie funguje nebo ne a na základě jeho vyhodnocení pak lékař – onkolog velmi drahou léčbu buď zásadně změní, nebo ukončí. Pro pacienty může mít správné vyhodnocení a závěr cenu života.

Dnes radiologové provádějí hodnocení a analýzu výsledků manuálně, měření se zapisují do tabulek, reportů a pak dále analyzují. Je to náročné, trvá to dlouho a přes veškerou možnou pečlivost nelze vyloučit lidskou chybu nebo opomenutí. 

Ve špičkových světových institucích pomáhá s hodnocením speciální software, který automaticky provedená vyšetření seřazuje v čase, vyhledává sledovaná referenční ložiska, naměřené výsledky se pak automaticky řadí, analyzují, archivují a celý proces je výrazně zrychlen, je přehledný, spolehlivý a omezuje riziko lidské chyby na možné minimum. V západní Evropě ve výzkumných institucích se pomalu stává standardem. Krom výrazného zefektivnění celého procesu a úlevy hodnotícím specialistům by to v neposlední míře umožnilo srovnat krok se Západní Evropou, standardizovat porovnatelnost se spolupracujícími světovými centry a zvýšit kvalitu studií a prestiž MOÚ. V důsledku toho lze očekávat i snadnější přístup nejnovějších studijních léčiv pro české pacientky a nabídnout naději i v případech, které před několika lety nebyly reálně řešitelné. “ 


Diváci tak nákupem vstupenky přispívají na dobrou věc. StageArtCz také nabízí speciální vstupenky v ceně 1 000,-, jakožto možnou formu podpory pro firemní klientelu, které tak mohou nakoupit benefity pro své zaměstnance či klienty a přispět tak na další vývoj v MOÚ a záchraně lidských životů. Tyto vstupenky lze rezervovat na e-mailové adrese vita@stageart.cz.

Více informací o představení naleznete a možnosti nákupu vstupenek najdete na stránkách na www.stageart.cz.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

PR text

Štítky masarykův onkologický ústav, stageart, the naked truth, divadlo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.