středa 11. prosince 2019 Dana

Letos vyjedou do brněnských ulic hned dvě vánoční šaliny! Přibude speciální PFková

Jako každý rok, i letos do ulic vyrazí 30. listopadu speciální vánoční šalina. Letošní rok však vyjede i PFková šalina s vánočním polepem, která bude Brnem projíždět na pravidelných linkách. Obě nasvícené krásky budou představeny veřejnosti už o den dříve při rozsvícení vánočního stromu v Pisárkách a na náměstí Svobody.

Tradiční vánoční šalina, na kterou jsou Brňáci zvyklí, bude stejně jako loni vyzdobena světelnými rámy s různými vánočními motivy. Šalina bude Brnem rejdit od 30. listopadu a projet se budete moci až do 23. prosince. Trasa zůstává stejná jako v předchozích letech: Česká – Malinovského náměstí – Hlavní nádraží – Zelný trh - Náměstí Svobody – Česká a nastoupit budete moci každých 20 minut.

Žádné speciální jízdenky potřebovat nebudete, jízdné je dle běžného tarifu. V době provozu vánoční tramvaje a také z důvodu konání vánočních trhů budou linky číslo 4 a 9 odkloněny ulicí Husovou, náhradou obslouží zastávky Nové sady a Šilingrovo náměstí.

„Naše vánoční retro tramvaj patří mezi symboly adventu v Brně. Atmosféru, kterou přináší, jsme chtěli rozvézt dál než jen do centra města, proto jsme se rozhodli osvětlit i naši PFkovou tramvaj, kterou budou moci lidé vídat na pravidelných linkách,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

PFkou se projedete na lince 4, 5 a 11

Nová PFková šalina bude cestujícím na svém polepu přát kouzelné Vánoce a šťastnou jízdu rokem 2020. Vánoční atmosféru navíc doplní i světelné řetězy, které měří 400 metrů. Tato kráska vás sveze například na linkách 4,5 a 11.

Obe šaliny se na veřejnosti poprvé objeví v pátek 29. listopadu ve čtyři hodiny odpoledne u příležitosti rozsvěcení vánoční lípy na točně v Pisárkách. Odtud pak odjedou na náměstí Svobody, kde si s návštěvníky užijí zahajování trhů a rozsvěcení vánočního stromu. PFková šalina pak bude pro přepravu zájemců zdarma. Do běžného provozu se obě tramvaje dostanou v sobotu.

Speciální stánek nabídne dárkové předměty

Novinkou letošního roku bude netradiční stánek s upomínkovými předměty, který se přesune do nově opravené historické tramvaje 4MT na náměstí Svobody. Do prodeje podnik zařadí novou oblíbenou hru Brno Šalinou nebo předměty s motivy autobusů a tramvají. Jejich provoz totiž v příštím roce slaví kulaté výročí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Martin Targosz, Amálie Mrkosová

Štítky vánoční šalina, Brno, PF šalina, DPMB

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.