sobota 7. prosince 2019 Ambrož

Večer pro Nocleženky bude nabitý kulturou, výtěžek pomůže lidem bez domova

Podle odhadů žije v Česku zhruba 30 tisíc lidí bez střechy nad hlavou, kterým jde v zimě o život. Jedním ze způsobů, jak pomáhat, je i možnost zakoupení Nocleženky, díky které se lidé bez střechy nad hlavou dostanou k teplé posteli, potravinám a potřebám k osobní hygieně. Prožít zábavný večer v kavárně Blax Box Cafe a pomoci lidem bez domova můžete i vy dnes od sedmi hodin, kdy se na Kounicově ulici uskuteční Večer pro Nocleženky.

Večerní teploty se stále více snižují k nule a přes den rtuť také nestoupá příliš vysoko. Ve větších městech jako je Brno se však bohužel stále častěji můžeme setkávat s lidmi bez domova, kteří tento problém pociťují nejvíce. 

Lidé bez střechy nad hlavou zažívají v zimě nepříjemné situace a ve větších mrazech jim jde až o život. Tento problém však může částečně vyřešit alespoň dočasné ubytování. Armáda spásy proto zařídila na portálu Darujme.cz možnost zakoupení takzvané Nocleženky, a její popularita nejen v Jihomoravském kraji stále roste. 

Nocleženka je poukázka, kterou lze zakoupit v minimální hodnotě 100 korun, a která lidem v nouzi pomůže najít dočasné ubytování v noclehárně Armády spásy. Kromě přespání má člověk bez domova v rámci noclehu zajištěnu i polévku s pečivem, teplý nápoj a mimo jiné má možnost se osprchovat a provést osobní hygienu.

Kulturní večer pomůže potřebným

Právě dnes se v kavárně Black Box Cafe na Kounicové koná již třetí ročník charitativní akce na podporu lidí bez domova s názvem Večer pro Nocleženky. Organizátorem této akce je spisovatel a improvizátor Richard Skolek, který vede skupinu Střídavá péče. Ta pravidelně pořádá imrpovizovaná divadelní představení. Tato skupina je na české scéně unikátem - jednak pořádá představení po celé republice, jednak polovinu z výtěžku z každého večera dává na dobročinné účely. Za dva roky existence tak na charitu vybrala téměř padesát tisíc korun. 

Jezdíme po celé republice a vybíráme si vždy nějakou místní organizaci, především ze sociálního sektoru. Jednou za rok uspořádáme tuto speciální akci, kde je kromě nás i spousta dalších umělců, a ze které jde celý výtěžek právě na Nocleženky.“ říká organizátor akce spisovatel Richard Skolek. 

Těšit se můžete na představení, autorské čtení, koncerty i rap

Dnešní událost, která začne v sedm hodin, nabídne krom improvizovaného představení také koncert kapely Vocal Overdose - The Original Barbershop Quartet nebo hudební vystoupení Toma Oaklanda. Těšit se můžete i na rap poetry nebo autorská čtení spisovatelů Richarda Skolka a Veroniky Freyové. Vstupné na událost je dobrovolné a nabídka nápojů i pochutin je rozmanitá a nabitá stejně jako program večera. Na posledním Večeru pro Nocleženky se podařilo vybrat 2 485 korun, které lidem bez domova pomohou přežít zimu. 

V prostorách kavárny najdete i sdílenou lednici a knihovnu, kam můžete nosit své přebytky právě na charitativní účely, lednice i knihovna funguje i pro běžnou veřejnost. 

Foto Střídavá péče

Štítky bezdomovectví, brno, Večer pro Nocleženky, Nocleženka, Black box Cafe, Improshow

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.