středa 1. prosince 2021 Iva

TIPY NA VÍKEND: Bílé dny ledového severu i hřejivé lásky, Halloweenská párty v latinskoamerickém rytmu, Emma Smetana, Barbora Poláková a Poklad Inků

Barevný podzim tento víkend čeká pestrý Halloween i bílá nadílka. Fléda i Brněnské výstaviště propadne latinskoamerickým rytmům a Inckému zlatu, na Špilberku a ve Schrott Gallery zase propukne bílé svatební šílenství. Kdo se těší na muziku, neměl by vynechat návštěvu Kabinetu Múz, kam míří Emma Smetana, nebo SONO Centrum, kde vystoupí Barbora Poláková. A pokud už se těšíte na zimu, rozhodně vás potěší i Dny severské kultury.

Halloweenské období je v plném proudu! Není tedy překvapením, že právě k tomuto tématu se poslední týden přiklání všechny brněnské párty a události. Do pestrobarevné výzdoby se dnes zahalí Fléda, která se rozhodla slavit svátky mrtvých v latinskoamerickém stylu. Día de los Muertos přináší velkolepé oslavy plné tance, bodypaintingu a překrásných masek. 

Latinská amerika se dostala i na Brněnské výstaviště. Tady dnes začíná očekávaná výstava Poklad Inků. Zlatem se třpytící expozice nabídne pohled do dávných dob jihoamerické civilizace, která odhalí i originální poklad s nesmírnou historickou hodnotou. 

I když na sníh je ještě brzo, tento víkend se na Špilberku i ve Schrottu zaleskne bílá nadílka. Stojí za ním svatební setkání a festivaly, které přináší do podzimních mlh hřejivé teplo. Zamilované dvojice, jež plánují veselku, se mohou osobně potkat se svatebními dodavateli, a budou pak mít možnost naplánovat svůj velký den spolu. Ode dneška se zamilovaní mohou přijít podívat do Schrott Gallery, zítra zas záplava bílých šatů propukne na Špilberku.

A v bílém ještě zůstaneme. Ve středu jste mohli ucítit první ledový závan. Ten k nám přišel až z daleké Skandinávie. Od 30. října začal v Brně 10. ročník festivalu severské kultury, který potrvá až do 6. listopadu. Hlavním hostem festivalu v Brně letos bude islandská spisovatelka a držitelka Ceny Severské rady za literaturu Auður Ava Ólafsdóttir. 

Emma Smetana vydala svoji debutovou desku What I’ve Done v roce 2016. Teď po třech letech vydává nový singl Over a představit ho přijede i do Brna v sobotu 2. listopadu v Kabinetu múz. V rámci svého turné svým fanouškům poprvé zazpívá i další nové skladby, které plánuje vydat v roce 2020. 

A v sobotu 2. listopadu máme ještě jeden koncert, ale v Sono Centru. V Brně vystoupí v rámci své tour popová zpěvačka Barbora Poláková. Živá prezentace, během níž dostávají rovným dílem prostor jak písně z eponymního debutu (2015), tak z posledního alba ZE.MĚ, je pak pulzující a zábavnou show, která skvěle funguje v klubovém prostředí i na velkém pódiu.

 

 

Foto Emma Smetana

Štítky Poklad Inků, Fléda, Kabinet Múz, Poláková, Smetana, svatba, Špilberk

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.