čtvrtek 23. ledna 2020 Zdeněk

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Kino Lucerna nabídne v říjnu Pražské orgie, mstícího se Jirku Schmitzera a festival Nový ruský film

V měsíci říjnu představí brněnská Lucerna filmový festival Nový ruský film nebo pokračování oblíbené pohádky nejen pro nejmenší. Své místo si našla i tragikomická road-movie s Jiřím Schmitzerem v hlavní roli, ale také český film podle knihy americké literární legendy.

Historický velkofilm a deset tisíc kilometrů dlouhá expedice

Nejvýraznějším bodem říjnového programu je dvojice filmů pod záštitou 2. ročníku festivalu moderní ruské kinematografie Nový ruský film. Lucerna nabídne v rámci premiérové brněnské účasti festivalu historický spektákl Tobol a dokumentární film Veliká severní cesta. První jmenovaný diváky zavede do konce 17. století, kdy probíhal tuhý boj o rozlehlou a mrazivou Sibiř. Na bitevním poli se střetne obrovské množství nelítostných bojovníků a objeví se i ikonická postava ruského cara Petra Velikého. Historické válečné drama představující současnou ruskou kinematografii promítne Lucerna v úterý 15. října ve 20:00.

Druhým snímkem, který se v rámci festivalu představí je dokumentární podívaná, která diváky zavede do jednoho z nejhůře dostupných a nejliduprázdnějších míst planety. Fotograf a cestovatel Leonid Kruglov se vydal na deset tisíc kilometrů dlouhou expedici, při níž strávil čtyři roky natáčením a čelil mnoha hrozbám ruské Arktidy. Náročná cesta však přinesla své ovoce a ve středu 16. října v 18:30 představí krásy téměř nedotčené přírody i na plátně brněnské Lucerny

Pozor na Farmageddon

Bohatý říjnový program osladí i animované kousky v odpoledních hodinách. Rozhodně byste neměli minout Ovečku Shaun, jež brázdí televizní obrazovky již dvanáct let a mnozí z vás ji jistě poznají. Filmové studio Aardman se sídlem v Británii se ve svých snímcích prezentuje skvělou zábavou pro malé diváky, avšak rozhodně nezapomíná i na jejich pravidelný doprovod. Pro dospělé diváky je opět připravena spousta filmových odkazů a vtipů, díky kterým se budou zaručeně usmívat i s dětmi. Animovaná Blízká setkání třetího druhu, Doctor Who nebo Čelisti? Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon se bude promítat pro všechny věkové kategorie každé víkendové odpoledne.

Pražské orgie v Brně

V pravidelném programu nemůžou chybět ani české novinky. Tentokráte se diváci mohou těšit na filmovou adaptaci držitele Pulitzerovy ceny Philipa Rotha. Knihu Pražské orgie – Intelektuálové v kleštích totality do audiovizuální podoby přetvořila režisérka Irena Pavlásková. Stejnojmenný snímek divákům přiblíží spisovatele Nathaniela Zuckermana, jenž bude v období normalizace obklopen nedůvěrou, falešnou hrou a nebezpečím. Pražské orgie premiérově již 10. října ve 20:30.

Staříci se rozhodli mstít

Nelze opomenout ani road-movie Staříci, kde kamarádi z protikomunistického odboje Vlasta (Jiří Schmitzer) a Antonín (Ladislav Mrkvička) vyráží po stopách komunistického prokurátora s vidinou odplaty. Jedno z největších překvapení tohoto roku premiérově již 17. října.

Veškeré informace o časovém rozvržení projekcí, uplatnění slev a možností rezervace naleznete na webových stránkách kina

Autoři | PR text | Foto Mikuláš Valíček

Štítky kino lucerna, film, promítání, kino, premiéry

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.