pátek 3. července 2020 Radomír

Ikonický brněnský klub Mersey končí. Na konci listopadu pořádá velkou rozlučkovou párty

Mersey klub, jeden z nejstarších hudebních klubů v Brně, ohlásil ukončení své činnosti. Produkce připravila několik posledních akcí, než se brány podniku definitivně uzavřou v sobotu 23. listopadu 2019. 

„Po 26 letech fungování jsme se rozhodli, že Mersey klub zavřeme a prostory využijeme na pronájem firmě Pura Vida, která zde bude vyrábět originální jógovou módu,“ stojí v prohlášení majitele klubu Pavla Tesaře, který v následujícím textu objasňuje důvody tohoto kroku. 

V čase, který Mersey klubu zbývá, proběhne několik koncertů různých žánrů a program završí Mersey closing party v duchu starého Mersey, legendy 90. let, kde vznikala brněnská houseová historie. 

Koncerty v říjnu, parties v listopadu

O nadcházejícím víkendu si přijdou na své zejména milovníci kytar a hlasité rockové hudby, v pátek 11. října totiž zahrají punk rockeři z Dánska The Movement, v sobotu pak čeští The Atavists, držitelé ceny Anděl. 

Ve středu 16. 10. do Mersey zavítá populární zpěvačka Olga Lounová s kapelou. Na koncertu zazní průřez jejími dosud vydanými CD, ale možná proběhne i ochutnávka z nového materiálu, který zpěvačka v současnosti připravuje. 

Hned o dva dny později, tedy v pátek 18. října, zapaříme v rytmu funky s Tonyou Graves. Majitelka nezaměnitelného hlasu české hudební scény 16 let působila s kapelou Monkey Business, v Mersey klubu však vystoupí sólově s kapelou a představí dvě zdařilá alba, za něž byla nominována na ceny Anděl. 

Neděle 27. října bude patřit ikonám alternativního rocku ze zahraničí. Australský hudebník Mick Harvey je v hudební branži činný od roku 1973. Spoluzakládal temnou kapelu The Birthday Party a vystupoval s The Bad Seeds Nicka Cavea nebo se zpěvačkou PJ Harvey. Do Brna přijede v rámci evropského turné s programem složeným z materiálu ze svých čtyř sólových alb. Pro tento projekt si přizval blízkého spolupracovníka J.P.Shilo, baskytaristu Glenna Lewise a bubeníka ze skupiny Sonic Youth Stevea Shelleyho.

Druhá listopadová sobota se ponese ve znamení hiphopu a už teď to vypadá, že bude pěkně plno. Podium a mikrofon ovládne pražská partička Prago Union. V předprodeji zbývá posledních pár vstupenek. 

Jak jsme naznačili v úvodu, zavíračka klubu, Mersey closing party, se bude konat v sobotu 23. listopadu. „Společně vyvoláme ducha pozdních 90. let, kdy byl podnik útočištěm všech příznivců house music. Na closing party totiž zahrají DJs nám nejbližší – tedy Javas, Koala, Pavel Bidlo, Elio a Lillou," slibují organizátoři.

Na většinu z akcí probíhá předprodej prostřednictvím služeb Goout a Smsticket. Další info najdete na Mersey webu či Facebooku

Autoři | Foto Mersey klub Brno

Štítky mersey, klub, brno, uzavření, prago union, tonya graves, olga lounová

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.