Počasí dnes17 °C, zítra19 °C
Úterý 6. června 2023  |  Svátek má Norbert

TIPY NA VÍKEND: Aneta Langerová, kino pod širým nebem a sladkokyselá vůně židlochovického Meruňkobraní

Co nás čeká tento víkend? Brno je opět plné žhavých událostí, které si rozhodně nemůžete nechat ujít. Svůj bohatý program nabízí kino Scala, Vaňkovka Fest a v pozadí nezůstává ani Bajkazyl. Pro ty, kteří se místo popíjení na koncertech či sledování filmů v tmavé místnosti raději věnují jídlu, rozhodně potěší své chuťové buňky na Židlochovickém Meruňkobraní. Držte si klobouky. Víkend začíná!

Pokud jste teprve začali číst, máte rádi jazz a zrovna disponujete volným večerem, na nic nečekejte a utíkejte k Vaňkovce. Dnes se tam v rámci Vaňkovka a Jazz festu setkáte s mistry českého jazzového umění. Mezi koncertujícími se představí například Robert Balzar z kultovní kapely J.A.R., který vaše uši pohladí svojí hudbou už od sedmi hodin!

Ochutnávka toho, co letošní festival v Karlových Varech svým návštěvníkům přichystal nás doprovází pod názvem Šary Vary už od pondělí. Co jste nestihli tam, můžete si v klidu vychutnat ve Scale. Dnes ještě určitě stihnete v osm hodin islandské drama Bílý bílý den nebo v jedenáct hororovou komedii Takové krásné šaty s příměsí britského humoru.

Sobota bude více dokumentární, nejdříve Scala nabídne film Lžička, poté je na programu hudební dokument Amazing Grace . Všechno to zakončí prosluněný film Devadesátky , na které se můžete těšit pod hvězdnou oblohou v atriu Moravské galerie. Tento film totiž patří do také do programu Scalního letňáku. 

V sobotu 13. července nás čeká Meruňkobraní aneb festival meruněk v Židlochovicích. V hlavní roli budou meruňky, jako naše lokální potravina, ale hlavní téma bude pestřejší – meruňka ve světové gastronomii. A je přislíbeno hvězdné kuchařské obsazení.

ProART festival je mezinárodní workshop festival tance, zpěvu, herectví, fotografie a dalších performing arts. Festival bude v pěti městech v Česku, v Brně začíná už v neděli 14. července a workshopy které nabízejí profesionálům i široké veřejnosti výuku v oborech – tanec, herectví, zpěv, fotografie, kreativní psaní, hudba, budou až do 21. července.

Aneta Langerová se od své výhry v Superstar značně posunula. Je to renesanční osobnost, která originálně a velmi úspěšně působí nejen v muzice. Věnuje se také i divadlu, filmu, tanci a v neposlední řadě se na dlouhých 10 let stala tváří neziskové organizace Světluška. Přijďte se nechat pohladit jejím krásným projevem a hudbou v podání skvělých muzikantů jako jsou Dorota Barová, Martin Kopřiva, Ludvík Kulich, Jakub Vejnar a Jakub Zitko.Přijďte se nechat pohladit jejím krásným projevem a hudbou v neděli 14. července v rámci Vaňkovkafestu.

Pokud máte rádi tvrdší muziku, rozhodně zavítejte do momentálně velmi propíraného klubu na Dornychu. Bajkazyl slaví narozeniny! a připravil si na víkend hotovou lahůdku v podobně hardrockové oslavy. K tanci i poslechu zahrají převážně kapely hrubšího zrna a slavit se bude až do nedělního rána. 

 

 

Autoři | Foto Vaňkovka Fest

Štítky Langerová, Meruňkobraní, Bajkazyl, Scala, film, Aneta Langerová, kino, festival, hudba, Brno, tanec, Vaňkovka, meruňka, Robert Balzar, koncert

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.