pondělí 27. ledna 2020 Ingrid

Brnem příští týden projede jediný festival na světě, který se koná ve vlaku

V Česku vzniká jediný hudebně-cestovatelský festival na světě, který se celý odehraje ve vlaku. Vlak vyjede 11. července z Prahy, hlavním cílem budou Piešťany, kde se otočí a pojede zpět. Účastníci se po cestě můžou těšit na koncerty, přednášky, hudební jamy i zastávky na koupání, táboráky a nocování na louce. Jednou ze zastávek bude také Brno.

Cesta vlaku festivalu ŽiWELL Express začne ve čtvrtek 11. července večer ve stanici Praha-Libeň, první zastávka bude ve Ždárských vrších, dále pojede přes Brno, kde účastníkům zahraje vozíčkářské divadlo Kriplíci, do Jeseníků. V sobotu dorazí do Piešťan, kde bude zastávka zpestřena prohlídkou pivovaru ŽiWELL. Vlak skončí v neděli odpoledne opět v Praze. 

Cestovatelům po cestě zahraje Zrní, Erika Stárková, Helemese a další kapely. ŽiWELL Express je navíc jediný festival, kvůli kterému nepůjde ani Láďa Zibura pěšky, dokonce je i jeho patronem. O cestách za hipíky a buddhisty do Himálaje povykládá Sebastian Prax a Maximilián Pavlas zase o nelegálním vstupu do černobylské Zóny a o tom, co znamená být černobylský stalker.

 

Festival každý projede od začátku do konce, vlak je totiž s troškou pomoci bezbariérový. Albert Fikáček, duchovní otec festivalu, se rozhodl vyhradit jeden z vagónů pro vozíčkáře: „Pro vozíčkáře by účast na takovéhle akci byla komplikovaná. Což by byla škoda, jelikož mezi nimi mám spoustu přátel a chci, aby se mohli zúčastnit. Tak jsme bez ohledu na cenu zařídili speciální plošinu pro nástup do vlaku a přizpůsobili jsme ho jejich potřebám.“ 

Za festivalem stojí parta nadšenců z brněnské ​Expediční klubovny​ v čele s Albertem Fikáčkem. Zorganizovat festival ve vlaku je možná trochu šílený nápad, ale patří mezi ty klidnější, které Albert Fikáček má. Na pátý pokus se mu podařilo přeplout Středozemní moře na lodi z odpadků a dostat se z Itálie do Tuniska​. Plul pod vlajkou Liberlandu, nikým neuznaného mikrostátu mezi Chorvatskem a Srbskem. Mezi jeho další vlakové plány patří vypravit vlastní vlak z Česka do Íránu.

Štítky žiwell express, vlak, festival, cestovatelé

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.