neděle 31. května 2020 Kamila

TIPY NA TÝDEN: Jídlo nad Lužánkami, Líšeňský pivní festival, Studentský majáles, Noc literatury a Glen Hansard

Třešňové stromy již skoro odkvetly, takže se tento týden nemusíte věnovat jen svým drahým polovičkám a plnění představ o májové romantice, ale můžete vyrazit i s přáteli. Co takhle vyrazit na pivo, koncert či něco dobrého k zakousnutí? Nebo spíše oceníte literární večer?

Spojení písničkářky Nikoly Muchy a Xaviery Baumaxy musí být už z podstaty věci divoké. Na vlastní uši se o tom můžete přesvědčit ve čtvrtek 9. května v Metro Music Bar.

Držitelka šesti hudebních cen Anděl, Lenka Dusilová, není zvyklá stagnovat a opakovat se. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků.

Bára Zmeková, skladatelka a textařka, se ve své hudbě pohybuje na pomezí jazzu, folku a klasické hudby, místy přidává jemnou elektronikou. Pochroumaný šanson – poezie a tóny. Křehkost a naléhavost odlehčuje humorem a nadhledem a od klavíru byste ji těžko oddělili. Obě tyto výjimečné ženy si můžete poslechnout ve čtvrtek 9. května na Leitnerce.

Ano, i letos budeme mít v Brně vlastní Noc Literatury, takže nemusíte jezdit až do Práglu. 13. ročník Noci literatury, literárního happeningu, který netradičním způsobem přibližuje současnou evropskou literaturu v nových českých překladech bude ve čtvrtek 9. května u Tří Ocásků.

Rest se po delší době představí se svým DJem Herbym a hlavně albem Restart fanouškům v Brně. Po albech Premiéra, Střepy, Restart a třeba nejnovějším label albu Akta X na koncertu na Flédě v pátek 10. května zazní průřez jeho dosavadní tvorbou.

Studentský Majáles není jen pro studenty, právě naopak. Tato celodenní akce pořádaná samotnými studenty je zkrátka pro všechny. Její další ročník bude v pátek 10. května na louce v areálu Hněvkovského. Zahraje zde Pokáč, PSH, David Koller, Ventolin, Malalata.

Při příležitosti výročí znovuotevření Líšeňského pivovaru bude v sobotu 11. května 3. ročník Líšeňského pivního festivalu. Krom samotného Líšeňského pivovaru se na festivalu představí 16 malých a létajících pivovarů, která nabídnou přes 60 druhů piva.

Glen Hansard je vždy příslibem charismatické show. Letos na svém turné nevynechá Sono Centrum. Tento koncert, který odehraje v sobotu 11. května, je jeho jedinou v České republice! Glen Hansard je zakládajícím členem The Frames a polovinou dua The Swell Season, kde jej doprovází Markéta Irglová. Spolu mají za sebou nejen film Once, ale i skladbu Falling Slowly.

Nad Lužánkami to v poslední době žije, a tak se několik mladých podniků v „lužáneckém hoodu“ rozhodlo spojit síly a připravit pro své hosty velkou sousedskou sešlost. Punkt., Botanic Bar & Bistro, justWINE a Buchta B oživí v sobotu 11. května ulice před svými podniky hudbou, jídlem a nápoji. Hosté se mohou těšit na celodenní program se speciální festivalovou nabídkou v každém z podniků, muziku před, food trucky, pop-upy, grilování, stánky, pivo, zkrátka vše, co k pouličnímu food and drink festivalu neodmyslitelně patří.

Štítky tipy na týden

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.