středa 23. září 2020 Berta

TIPY NA TÝDEN: Swingové a rock´n´rollové tančírny, Ovínění na Zelňáku, Ibérica a letní kino

V Brně se rozhodli, že vás přemluví, abyste přes prázdniny neodjížděli nikam na dovolenou či festival, jelikož zde je vše, po čem toužíte! Čekají nás koncerty napříč žánry, protančené noci a inspirace z krajin blízkých i vzdálených.

Nuda v Brně v létě rozhodně nehrozí. Galerie Vaňkovka přináší další ročník multižánrového festivalu Vaňkovka Fest. Od 23. 6. až do 29. 7. ve venkovním prostoru mezi Galerií Vaňkovka a Fait Gallery představí nejrůznější kapely od nestárnoucích hudebních legend až po začínající talenty. Nebudou chybět ani vystoupení stand up komiků i tematické hudební večery.

Protančete se do prázdnin! V úterý 26. bude swingová tančírna v Denisových sadech a ve středu 27. června bude na stejném místě lekce rock´n´rollu. A závěrem týdne, v pátek 29. června si můžete v zahradě vily Tugendhat užít Léto, swing a kino – konkrétně snímek Velký Gatsby.

Festival iberoamerických kultur letos slaví 15 let od vzniku. Na hlavní část festivalu Ibérica 2018 se můžete těšit od středy 27. až do neděle 1. července. Součástí je i gastronomická část festivalu, kdy ve čtvrtek 28. června na Staré radnici ochutnáte španělské či mexické speciality.

Iva Bittová & Čikori se ve čtvrtek 28. června na Špilberku rozloučí pomocí koncertu s 50. divadelní sezonou Divadla Husa na provázku.

Chystáte se na festival Let It Roll nebo je vám hudební žánr drum and bass blízký ale na festival nemůžete dorazit? Nevadí, v podobě akce Let It Roll Warm Up dorazí za vámi! A to na Flédu v pátek 29. června.

Přijďte si s námi užít sklenku výborného vína v historickém centru města! Věřte, že poslední červnové dny patří vychutnávání si vyladěných kombinací vína a chuťovek ve velkém. Přesně v tomto duchu se nese akce Ovínění na Zelňáku. Ovínit se můžete v pátek 29. a v sobotu 30. června.

Tržnici Brno ovládne v sobotu 30. června pop-up trh toho nejlepšího z afrických zahrádek – Virungua. Můžete se těšit nejen na čerstvé exotické plody, ale také na pestrou nabídku sušených pochutin, kávy, čokolád, unikátních pro své rukodělné zpracování a nezaměnitelnou chuť. Stejně tak vás nemine speciální zásilka koření a další exotiky všeho druhu z ostrova tisíce koření – Zanzibaru.

A v sobotu 30. června začínají dlouho očekávané Scalní letňáky, které potrvají až do 1. září. A nezačnou ničím menším než oscarovým snímkem Tři billboardy kousek za Ebbingem.

 

Autoři | Foto Pavel Gabzdyl, Neuvěřitelné Brno

Štítky Tipy na týden, kultura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.