Počasí dnes20 °C, zítra23 °C
Sobota 25. května 2024  |  Svátek má Viola
Bez reklam

Bude obnovena autobusová linka k onkologickému ústavu

Z centra Brna bude opět jezdit přímá autobusová linka až k Masarykovu onkologickému ústavu na Žlutém kopci, který patří k nejdůležitějším zařízením pro léčbu nádorových onemocnění v zemi.

Zrušena byla počátkem ledna, kdy město ušetřilo zrušením některých spojů MHD 50 milionů korun. Tato linka bude obnovena především na žádost pacientů ústavu, řekl dnes starosta radnice Brno-střed Libor Šťástka (ODS).

Jde o linku číslo 51, která jezdí od hlavního autobusového nádraží v ulici Zvonařka přes hlavní nádraží ČD, dále kolem Masarykova onkologického ústavu do Barvičovy ulice.

Na této trase bude nově jezdit místo autobusu mikrobus. Spoj bude obnoven od 1. září a na zajištění jeho provozu až do konce letošního roku dá radnice Brno-střed 1,4 milionu korun.

"V příštím roce bychom chtěli, aby dopravní podnik s touto linkou trvale počítal, a to i bez dotací radnice Brno-střed. Pokusíme se to vyjednat. Pokud neuspějeme, jsme připraveni se na provozu této linky finančně spolupodílet," doplnil Šťástka.

Zdroj ČTK

Štítky Masarykův onkologický ústav, Brno, radnice, Libor Šťástka, Brno-střed, ODS

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Bude obnovena autobusová linka k onkologickému ústavu  |  Doprava  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.