neděle 4. prosince 2022 Barbora

Pět nových minibusů do Brna, za rok dalších pět

Brněnský dopravní podnik nasadí do konce roku do provozu pět nových nízkopodlažních minibusů. V tendru na dodávku celkem deseti vozů zvítězil výrobce SKD Trade s vozidlem Iveco Stratos LF38. Dalších pět nových minubusů bude v Brně příští rok v červenci. Začnou obsluhovat méně vytížené pravidelné linky, informovala v tiskové zprávě mluvčí Linda Hailichová. Za desítku nových minibusů zaplatí dopravní podnik 29,7 milionu korun.

"Vozidla s menší kapacitou jsou dobrým prostředkem, jak zachovat, případně i rozšířit rozsah spojů městské hromadné dopravy a zároveň udržet efektivní hospodaření společnosti," řekl generální ředitel Miloš Havránek. S jejich nasazením počítá dopravní podnik nejprve na linkách 43 a 65 v severní části města, postupně na linkách 59, 64 a 69. Vhodné jsou také pro obsluhu turistických či hůře přístupných cílů v centru města.

Minibus je dlouhý 7,5 metru a vejde se do něj 16 sedících cestujících, 21 stojících a jeden kočárek či invalidní vozík. Pro letní provoz je vybavený dvěma elektrickými ventilátory ve střeše.

V Brně už jezdí od roku 2009 pět minibusů MAVE-Fiat, které obsluhují linky 81 a 82 primárně pro tělesně postižené a v létě také turistickou linku. 

Dopravní podnik také plánuje nákup 100 standardních autobusů na plyn, první polovina by mohla být v Brně už příští rok. Letos by se mělo v Brně také objevit osm nových kloubových autobusů a deset článkových trolejbusů. V těchto případech však dopravní podnik ještě neukončil výběrová řízení.

Zdroj ČTK

Štítky autobusy, MHD, Brno, Iveco, minibus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.