sobota 28. května 2022 Vilém

Královopolské tunely se od soboty na pět dní uzavřou

S omezením provozu v Královopolských tunelech v Brně na Velkém městském okruhu musejí řidiči počítat od soboty 13. dubna do středy 17. dubna. Důvodem jsou úpravy technologických zařízení a pravidelná údržba. Po dobu omezení budou vyznačeny objížďky v ulicích města.

Úplná uzavírka tunelů, které jsou v provozu od loňského srpna, začne v sobotu ve 21 hodin a skončí v pondělních ranních hodinách. Poté bude v provozu vždy jeden z tubusů, kterým se bude jezdit obousměrně. Plný provoz se obnoví ve středu v šest hodin ráno.

Tunely loni spojily svitavskou radiálu s částí městského okruhu, která odvádí tranzitní dopravu přes Žabovřesky a Pisárky na dálnici D1.

Objížďka bude vedena kolem Královopolského nádraží, Semilassa a přes Slovanské náměstí s návratem na okruh v Královopolské ulici.

Tunely projíždí průměrně 24 tisíc aut denně a výrazně ulehčily městským částem Královo Pole a Žabovřesky. Jelikož jsou postaveny v rizikovém podloží a na jejich povrchu je hustá zástavba, budou až do roku 2017 pod drobnohledem odborníků.

Zdroj: ČTK
Foto: www.mestsky-okruh-brno.cz

Štítky Královopolské tunely, Brno, uzavírka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.