úterý 4. října 2022 František

Brněnský šalinář pohotově zabrzdil a nepřejel ženu, která se nerozhlédla

O velkém štěstí může mluvit mladá žena z Brna, která si vykračovala mezi šalinovými ostrůvky v Lidické ulici. Při chůzi se nerozhlédla a jen dílem štěstí i rychlé reakci šalináře neskončila zaklíněná pod vozem dopravního podniku. Dopravce ročně eviduje desítku střetů mezi vozy a pěšími.

Dopravní podnik města Brna (DPMB) zveřejnil záběry, které pochází z minulé týdne na Facebooku. Ze záběrů je vidět, jak blondýnka bez rozhlédnutí přechází kolejiště. Přitom si vůbec nevšimla, že se zprava řítí šalina. Jen díky pohotové reakci pracovníka v uniformě městského dopravce nedošlo ke střetu. Přitom chybělo málo a došlo k vážné nehodě.

Řidič tramvaje předpokládal, že mu může do jízdy vjet auto, které odbočovalo zleva z Antonínské ulice. Proto už dopředu brzdil, díky čemuž se podařilo zabránit střetu s chodkyní,“ popsala Drbně mluvčí DPMB Hana Tomaštíková

Podle Tomaštíkové dochází ročně ke zhruba desítce případu, při nichž dojde ke střetu mezi chodcem a vozem městského dopravce. Celkem za uplynulý rok eviduje dopravce 715 nehod, z toho ve čtrnácti případech se jednalo o kolizi vozu městského dopravce s chodcem. Nejčastěji k nehodám s pěšími dochází u frekventovaných míst Brna, jako je ulice Křenová, Palackého třída nebo Mendlovo náměstí. 

Hodnocení článku je 82 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto DPMB

Štítky Brno, DPMB, Šaliny, Nehody, Chodci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Diskutér T.

Ještě mohla mít na svých ouškách sluchátka a bylo by to jasné!

neděle, 21. srpna 2022, 17:36

Vít Konečný

Vlezla tam jak " bůůů" na pastvu mezi " šalinama"a ještě blondY????

středa, 17. srpna 2022, 16:10

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.