sobota 2. července 2022 Patricie

V Brně potrestali muže, který jel příliš pomalu

Pořádně dusno bylo na brněnských silnicích, na které vyrazil nečekaný a nezkušený jezdec. Do vozidla značky Daewoo nasedl osmapadesátiletý muž, který jel příliš pomalu. V Židenicích si všimla motoristy hlídka městské policie, která se dozvěděla, že šofér nemá za volantem co dělat.

Strážníci načapali pomalce v jedné z židenických ulic. Zdálo se jim divné, proč někdo jede tak pomalu. Motoristu proto zastavili, aby se zeptali na důvod. Součástí otázek byla i kontrola jízdních dokladů, což se ukázalo jako problematické. Šofér totiž nikdy řidičák neměl.

Hlídce městské policie vysvětlil, proč do ulic vyjel bez něj, bylo strážníkům vše jasné. Muž nikdy nevlastnil řidičské oprávnění, za volantem tedy neměl co dělat,“ sdělila mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková

Hlídce udělalo alespoň malou radost, že řidič se před jízdou neposilnil žádným panákem. Dechová zkouška dopadla negativně. „Podezřením z dopravního přestupku se bude zabývat správní orgán, kde mu hrozí pokuta až padesát tisíc korun,“ dodala Skřivánková. 

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky Brno, Řidičák, Strážníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.