pátek 14. srpna 2020 Alan

V Brně se čelně srazili dva cyklisté, utrpěli těžká zranění

V brněnských Štýřicích se v úterý ráno čelně srazili cyklista a cyklistka, skončili v nemocnici. Žena s těžkým poraněním, muž se středně těžkým, uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Záchranáři na jihu Moravy každý měsíc evidují desítky nehod cyklistů, v létě jich přibývá.

„Na místě jsme ošetřili mladou ženu, poskytli jsme jí kyslíkovou terapii, podali léky na tišení bolesti a zafixovali do vakuové matrace. V péči jsme měli také mladého muže, i jemu jsme poskytli adekvátní přednemocniční péči," uvedla mluvčí.Oba pacienty, kteří byli při vědomí, záchranáři transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno.

Je obrovský rozdíl ve zranění s helmou a bez ní, varují záchranáři

Počet nehod, ve kterých figurují cyklisté, pravidelně stoupá už od jara a pokračuje v létě. V lednu záchranáři evidovali zhruba desítku nehod cyklistů, v dubnu asi 50 a v červnu skoro 70. Mezi nejčastější poranění patří zlomeniny a úrazy hlavy. Záchranáři opakovaně apelují na používání helmy.

„Je skutečně velký rozdíl mezi zraněním, které si cyklista způsobí s helmou, nebo bez helmy. Její použití je klíčové a doporučujeme jej," uvedla už dříve Bothová.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo9 čtenářů

Autoři | Foto ilustrační foto, ZZS JMK

Štítky cyklisté, štýřice, srážka, nehoda, zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Mourek Siev

tak asi si tam dali Sraz

pátek, 31. července 2020, 11:17

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.