sobota 6. června 2020 Norbert

Po krásách Pálavy vlakem a na kole. O víkendu letos poprvé vyjel cykloexpres Pálava - Podyjí

O víkendu letos poprvé vyjel z Brna oblíbený cykloturistický speciální vlak Expres Pálava-Podyjí. Dosud nejezdil kvůli omezení turistiky v souvislosti s covidem-19. V Brně do něj nastoupilo kolem tří desítek lidí, řekl Květoslav Havlík, mluvčí společnosti Kordis, která je koordinátorem integrovaného dopravního systému v kraji.

Ráno tam, večer zpět

Speciální vlak vyráží v turistické sezoně ráno z Brna a přes Pálavu zajíždí do znojemského Podyjí. Večer se pak zase vrací zpět. „Výhodný je tak především pro dvě skupiny turistů. Pro ty jedoucí z Brna na Pálavu, pro které zajišťuje nejkratší a nejluxusnější spojení s Valticemi i Mikulovem, a také pro ty, kteří jedou směrem od Hodonína a ty poměrně rychle převeze do Podyjí," uvedl Havlík. Doplnil, že dnes ráno do vlaku nasedlo v Brně kolem 30 lidí. Jde o první jízdu, později by jich tak podle něho mělo být více.

„Souprava je třívozová, koncipovaná tak, aby pohodlně přepravila zhruba 150 cestujících a 45 kol. Z uplynulých let víme, že kapacita bývá za pěkných dní naplněna," řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová, společnost expres vypravuje.

Cyklovlak do oblíbené destinace

Expres Pálava - Podyjí jezdí v sobotu, neděli a ve svátky, začíná vždy kolem Velikonoc. Poslední jede koncem září. Kvůli pandemii koronaviru ale letos vyjel poprvé až dnes, jinak by začal jezdit 10. dubna.

Pálava i Podyjí jsou oblíbenými turistickými destinacemi, lidé sem jezdí za vínem nebo za cykloturistikou. Oblasti každoročně přivítají desítky tisíc turistů.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Petr Olša

Štítky cyklovlak, pálava-podyjí, expres, pálava, cyklistika, vlak

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.