úterý 31. března 2020 Kvido

První dveře autobusů a trolejbusů v Brně zůstanou kvůli ochraně řidičů zavřené. Cestující se k řidiči nedostanou

Dopravní podnik města Brna přistupuje k dalšímu preventivnímu opatření. Autobusy a trolejbusy nebudou v zastávkách otevírat první dveře a ve voze se cestující nedostanou k řidiči. Opatření má chránit řidiče před případnou nákazou.

MHD bude v Brně dál fungovat podle aktuálních jízdních řádů. „V tuto chvíli nemáme problémy s obsazováním služeb. Našim řidičům i ostatním zaměstnancům chci tímto veřejně poděkovat za zodpovědný přístup k práci, kterého si velmi cením. Pokud by personální potíže nastaly, jsme připraveni je řešit částečným omezením autobusové a trolejbusové dopravy. Naší prioritou vždy bude co největší zachování tramvajového provozu, protože se jedná o páteřní síť celého území města,“ vysvětlil ředitel DPMB Miloš Havránek.

Od 12. března zavedl dopravní podnik sérii bezpečnostních opatření, kterými chrání své zaměstnance. Lidé si tak už nekoupí lístek u řidiče. Dveře se zároveň automaticky otevírají na každé zastávce, vozy jsou na konečných zastávkách větrány a po skončení jízdy je každý vůz dezinfikován.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo8 čtenářů

Foto DPMB | Zdroj s použitím TZ

Štítky dpmb, koronavirus, opatření, první dveře, autobusy, trolejbusy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.